آشنایی با انواع سیستم مدیریت محتوا

شاید بتوان گفت این قالب ها از قالب های طراحی وردپرس هم جذاب تر هستند. اما از آنجا که برای دریافت امکانات آن باید گاها هزینه هم پرداخت کنید، کمتر از سایر CMSها مورد توجه قرار میگیرد. اما راه داشتن یک سایت تماما وردپرس چیست و چگونه میتوان سایت وردپرسی را به صورت تمام عیار در اختیار داشت؟

از نظر مصرف حافظه و استفاده از پردازنده، مایکروسافت اج Microsoft Edge تقریباً با Google Chrome در یک سطح قرار می گیرند و این به این معنی است که به سختی می توانید تفاوت های این دو مرورگر را متوجه شوید. پس از نصب، شما می تونید به سایت خود به عنوان مدیر وارد شوید و عکس ها، متن ها و سایر مطالب رو اضافه کنید. جوملا یک سیستم منبع باز است و اگر شما با مشکلی مواجه شوید میتوانید از شرکتهای مختلفی پشتیبانی دریافت کنید و خیلی راحت آن را برطرف کنید. چه تعداد کاربر و پرسنل دسترسی به وب سایت شما را احتیاج دارند؟

این شرکت هم همانند گوگل یک بخش سایت ساز نیز در میان خدمات خود به مخاطبانش ارائه می دهد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به صنعت طراحی سایت علاقمند هستید، اما تخصصی در برنامه نویسی ندارید یا به دنبال روش های ساده تری برای راه اندازی یک وبسایت می گردید، به شما پیشنهاد می کنیم یکی از انواع CMS های معرفی شده را انتخاب کنید. همین امر استقبال از انواع سایت ساز را رونق بخشیده و بسیاری از افراد طراحی سایت را به عنوان یک شغل برگزیدند. یک سیستم مدیریت محتوا ( CMS ) به طور معمول دارای دو کامپوننت اصلی است: یک برنامه مدیریت محتوا ( CMA ) ، به عنوان رابط کاربری جلویی که به یک کاربر امکان می دهد حتی با تخصص محدود امکان اضافه کردن ، تغییر و حذف محتوا را از وب سایت بدون مداخله یک مدیر وب سایت؛ و یک برنامه تحویل محتوا ( CDA ) ، که محتوا را گردآوری کرده و وب سایت را به روز می کند.

اسکوئراسپیس یکی از انواع CMS است که به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند معرفی شده است.کار با این سیستم مدیریت محتوا بسیار راحت است. Wix از نظر عملکرد تقریباً شبیه سیستم محتوای Squarespace است ولی یک تفاوت وجود دارد و آن هم دارا بودن طرح و قالب رایگان میباشد. در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت از دارکوب نمونه کار نخواهید، زیرا دارکوب هم اکنون برای کلیه عبارات کلیدی مربوط به طراحی وب سایت که جزو سخت ترین عبارات در عملیات بهینه سازی وب سایت می باشد، وب سایت صفحه اول گوگل دارد. این قالب ها را می توان نمونه ای مشابه با ویزاردها (wizard) و یا ابزارهای مشابه جهت ایجاد محتوای سایت و یا اعمال تغییرات در نظر گرفت.

در نتیجه ممکن است برای سایتتان مشکلاتی را ایجاد کند. که این برنامه تمامی ابزارهایی که برای مدیریت یک سایت نیاز می باشد را دارا است. در واقع کافی است خودتان را به جای او بگذارید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کرده و از طریق طراحی سایت فروش کتاب اولین قدم را برای جلب نظر مخاطبان بردارید.

این امر در دنیای دیجیتال بسیار مهم است زیرا وب سایت حتی در مواقعی ممکن است از ویترین فروشگاه هم مهم تر باشد. هم خود به خود نصب میشه و حتی افراد تازه کار میتونند به راحتی و در همون مراحل اولیهی یادگیری، برنامه های ساده ای رو بسازند که تاثیر فوق العاده ای در افزایش اشتیاق و انگیزهی در یادگیری برنامه نویسی داره. این سایت برای کسانی میباشد که به دنبال آموزش و یادگیری برنامه نویسی بهصورت جذاب و تعاملی هستند. تابع به برنامه نویسان این امکان را میدهد که به جای دوباره نویسی کدها، مجدداً از همان کدهای قبلی استفاده کنند.

با وردپرس میتوانید برای هر نوع کسب و کاری انواع سایت را طراحی و راه اندازی کنید. اما در نوع آفلاین این شرایط وجود ندارد. از این نوع سایت ساز بیشتر در طراحی سایت های فروشگاهی استفاده می شوند. امنیت این سایت ساز بسیار بالاست و سازمانهای بزرگی در جهان از آن بهره می برند. سرعت بارگذاری صفحات، اطلاعات و محتوا در این CMS بسیار بالاست.

ذخیره سازی اطلاعات در این سایت ساز با کمترین هزینه هزینه انجام می شود. زیرا پلن فروشگاه آنلاین آن تنها از درگاه stripe ،apple pay و پی پال پشتیبانی می کند. پی اچ پی (PHP) یک زبان برنامه نویسی عمومی است که به ویژه برای توسعه وب مناسب است. پس اگر در ایران هستید و به یادگیری این زبان فکر میکنید، باید بدانید که با کمبود منابع آموزشی خوب رو به رو هستید.