اخبار داغ تحصیلی هفته دوم سپتامبر – اسمارت اپلای

نمایندگان همچنین با رای به ردیف ۵ بند الف مقرر کردند در اجرای ماده (۳۰) قانون برنامه ششم توسعه و در راستای رفع تبعیض حقوق شاغلان دستگاههای اجرائی و ماده (۷۱) قانون احکام دائمی برنامههای توسعه کشور مصوب ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ و بندهای (ت) و (ث) ماده (۷) قانون برنامه ششم توسعه کشور، هرگونه تصویبنامه، بخشنامه، دستورالعمل، تغییر تشکیلات، تغییر ضرأیب، جداول حقوقی و طبقهبندی مشاغل و افزایش مبنای حقوقی، اعطای مجوز هرنوع استخدام و بهکارگیری نیرو و همچنین مصوبات هیأتهای امناء و نظایر آن در دستگاههای اجرائی مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین سازمان انرژی اتمی (به استثنای مشمولین قانون کار جمهوری اسلامی ایران) و دستگاههای اجرائی مشمول ماده (۱) قانون احکام دائمی برنامههای توسعه کشور، منوط به تأمین اعتبارات مورد نیاز و رعایت ترتیبات مندرج در ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (ج) ماده (۷) قانون برنامه ششم توسعه (أخذ مجوز مکتوب از سازمان برنامه و بودجه کشور) میباشد.

براین اساس مقرر شد تا به پدیدآورندگان آثار مکتوب شامل مولف، مترجم، مصحح و همچنین افرادی که نقشی در تولید اثر داشتهاند؛ ازجمله ویراستاران و تصویرگران، وام پرداخت شود. به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، نشست خبری بیست و دومین دوره عتبات دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها، حجت الاسلام والمسلمین مهدی فاطمی پور، معاون فرهنگی سیاسی نهاد و حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری پور، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری پور، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: زیارت وسیلهای برای دستیابی به تحول روحی و معنوی است و در پرتو زیارت است که ما مسیر زندگی را پیدا می کنیم و از غفلت فاصله میگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور گفت: نوع خاصی از واکسن برای سفر به عراق از سوی این کشور اعلام نشده و فقط تاکید شده که هر شخص باید دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشد. برای برگشت از کشور عراق نیز یک تست در فرودگاه عراق از زائرین گرفته خواهد شد که هزینه آن به عهده خود شخص است. در تحریر دفاتر کل روزنامه و دارایی و همچینین دفتر معین که یک دفتر کمکی در حسابداری محسوب میشود باید اصول مشخصی رعایت گردد؛ مثلا اینکه همه رویدادهای مالی بدون استثنا ثبت شود و چیزی پنهان نگردد. در این دوره همچنین بیش از 100 میلیارد تومان تراکنش مالی صورت گرفت.

در چنین مواردی، ضبط شنیداری به گفتن داستان کمک می کند. براساس آمار، ۳۲۱هزار و ۸۲ نسخه کتاب به مبلغ ۹۸ میلیارد و ۶۱۳ میلیون و ۹۶ هزار و ۳۹۷ ریال از سوی ۶۵هزار و ۳۴۷نفر در قالب پاییز، خریداری شد. اگر چه افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران در شورای عالی کار در دویست و نود و دومین نشست شورای عالی کار به تصویب رسید اما مهمترین مصوبه شب گذشته شورا افزایش ۵ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۳۹۹ کارگران بود که باعث شد پایه حقوق کارگران تغییر کند. مدیریت منابع یا همان صرفهجویی از اصلیترین کلیدواژههای مدیران نمایشگاه بود و در هزینه اجرای این دوره در مقایسه با دوره قبل یک میلیارد و 200 میلیون تومان صرفهجویی شد؛ یعنی با 17 میلیارد و 900 میلیون تومان به انجام رسید.

اما در نهایت پیگیریها به نتیجه رسید و محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه از تداوم معافیت مالیاتی اصحب فرهنگ، هنر و رسانه در سال 1399 خبر داد. ابوالقاسم اشرفالکتابی، نیز آذرماه سال گذشته در سن 95 سالگی از دنیا رفت. 14 دیماه بود که خبر رفتن مسعود کوثری، مدیر انتشارات علمی و فرهنگی روی خط خبرگزاریها رفت.

سوم کاروان به صورت رفت هوایی و برگشت زمینی است. مطهری پور در خصوص دسته بندی کاروانهای زیارتی گفت: کاروانهای زیارتی ما به چهار دسته تقسیم شدهاند؛ اول کاروان درجه الف است که به صورت هوایی خواهد بود. وی افزود: برای این دوره ۱۲۰ کاروان در نظر گرفته شده که ۸۰ کاروان به صورت هوایی و ۴۰ کاروان در صورت تایید ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت زمینی اعزام خواهند شد که ظرفیت هر کاروان ۵۰ نفره خواهد بود. آقای مخبر در این نامه خبر داده است که میزان تولید تجمیعی واکسن کوو ایران برکت تا پایان شهریور ماه امسال بیش از ۵۰ میلیون دُز خواهد بود. را شامل میشود؛ در این بخش سعی داریم با در نظر گرفتن هر آنچه یک کاربر اپلی به آن نیاز دارد به تولید محتوای سطح بالا و حرفه ای بپردازیم.

زمانی که کارهای بالا را انجام دادید با ۴ گزینه مواجه خواهید شد که انتخاب آن بستگی به کاری که قرار است انجام دهید دارد. پیش از این بانک شهر این مسئولیت را برعهده داشت اما بانک صادرات به دنبال امضا تفاهمنامه همکاری با بانک صادرات، متعهد شد تا در نمایشگاههای استانی نیز عاملیت امور بانکی را برعهده داشته باشد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: بیست و دومین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از اول اسفند۱۴۰۰آغاز و تا دهم فروردین۱۴۰۱ادامه خواهد داشت و در طول این دوره، شش هزار نفر از دانشگاهیان کشور شامل دانشجویان دختر و پسر، اساتید، کارکنان و دانشجویان متاهل به عتبات عالیات مشرف خواهند شد.

بر اساس تفاهم میان نمایندگان کارگران و کارفرمایی تعیین حداقل دستمزد کارگران به نیمه اول فروزدین ماه ۹۹ موکول شد. ایرانسل موفق به کسب دو جایزۀ برتر گروه امتیان(MTN) شد. و البته مدت زمان گزارش خبری تلویزیونی نیز کوتاه و در حد دو نیم دقیقه است و بر خلاصه گویی در عین جامع بودن محتاج است . در اینجا نمونهی مناسبی از چکیدهی کوتاه را میخوانید. بله. توجه داشته باشید که کلیه خودروهایی که در شهر تهران تردد می کنند، اگر آرم طرح ترافیک را خریداری نکرده باشند یا از طریق سامانه حساب شهروندی، نسب به خرید آن اقدام نکرده باشید، هر تردد یا خروج از محدوده طرح ترافیک، مشمول جریمه و پرداخت عوارض است.

در برخی کشورها مانند آمریکا نرخ بهرهوری هم به نرخ تورم اضافه میشود و براساس مجموع این دو عامل حداقل مزد افزایش پیدا میکند. نشریه اکونومیست از منتقدان اصلی قانون حداقل دستمزد بریتانیا بود اما دو سال پیش مقاله معروف خود در مورد تاثیرات منفی حداقل مزد برای اشتغالزایی را نقض کرد. رویدادهای مختلفی که در ادامه به برخی از آنها اشاره میشود، بدون شک این سال را در یاد و خاطر اهالی نشر، ماندگار خواهد کرد. در ادامه، نادره رضائی بهعنوان جانشین کوثری بر صندلی مدیریت این انتشارات قدیمی تکیه زده است که به دلیل سوابق مدیرعامل جدید این انتشارات، این انتصاب با واکنشهای رسانهای همراه بود.