امیکرون؛ نوع جدید ویروس کرونا – آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند

وقتی در اواخر سال میلادی 2019 ویروس خطرناک کرونا برای نخستین بار در چین شناخته شد، شاید کسی گمان نمیکرد که این ویروس باعث ایجاد همهگیری در سطح جهان شود و تا فصل شیوع سرماخوردگی طول بکشد. ابتلا به ویروس کرونا در برخی افراد بدون علامت است یا علائم بسیار خفیف دارد. بقیه افراد علائمی مانند تب، سرفه خشک و خستگی را نشان میدهند. بیشتر افراد پس از ابتلا به عفونت کرونا، با استراحت در منزل بهبود مییابند. درصد کمی از مبتلایان دچار علائم جدی، مانند مشکلات تنفسی شدید میشوند و باید در بیمارستان بستری گردند.

  1. آموزش پرورش گل و گیاه
  2. سندرم زجر تنفسی حاد (دیسترس تنفسی حاد) (ARDS)
  3. استراحت فراوان کنید
  4. افرادی که علائم بیماری تنفسی دارند
  5. آموزش اکسل Excel
  6. $$ m _ v = 1 $$ برای هادیهای صیقلی

حتی این را هم میدانیم و شنیدهایم که ترکیب ویروس دلتا با اُمیکرون میتواند به بروز سویهای بهنام دلمیکرون منجر شود. هرچند این موضوع در مجامع علمی تأیید نشده است. روزنامه صبح نو در گزارشی می آورد: کمیته علمی کرونا در جلسه اخیر خود مصوباتی درباره داروهای درمان سرپایی کرونا داشته است. این مصوبات را روز گذشته دبیر این کمیته اعلام و مصوبات جدید درباره داروهای جدید درمان سرپایی کروناویروس را تشریح کرد. چه واکسنی برای دوز سوم بزنیم؟

ویروس جدید کرونا ۲۰۱۹ از کجا آمده است؟ دو نوع خاص از مارها که در جنوب چین بیشتر وجود دارند به نامهای (Bungarus multicinctus) و مار کبری چینی (Naja atra) عامل این انتقال معرفی شدهاند. این مطالعات توسط برخی از کارشناسان در این زمینه، مورد تردید قرار دارد. چگونه ویروس از حیوانات به انسان منتقل شده است؟ ویروسهای کرونا از جمله ویروسهایی هستند که میتوانند انسان را آلوده کنند. براساس مقالهای که در مجله «ویروسشناسی پزشکی» (Medical Virology) اخیرا به چاپ رسید، مشخص شد که مارها میزبان اولیه ویروس کرونا جدید ۲۰۱۹ هستند. یک تغییر در پروتئین ویروسی 2019-nCoV امکان شناسایی و اتصال به گیرنده سلولهای میزبان را به ویروس میدهد.

این نشانهها در افرادی که بیماری­های زمینهای دیگری دارند، بیشتر دیده میشود. که با احتمال مرگ و میر قابل توجهی همراه است. کروناویروسها که پس از راینوویروسها بزرگترین عامل ابتلا به سرماخوردگی هستند، در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی کشف شدند. بیشتر در زمستان و بهار باعث سرماخوردگی میشوند. اگرچه کرونا ویروسها بیشتر در حیوانات دیده میشوند، اما هفت نوع از آنها دستگاه تنفسی بدن انسان را تحت تأثیر قرار میدهد. تشخیص اینکه علت بیماری کرونا ویروس باشد یا خیر کمی مشکل است، چرا که برخلاف راینوویروسها به سختی در آزمایشگاه رشد و نمو میکنند. همانطور که در شکل بالا نیز دیده میشود ساختار این ویروس از دو لایه تشکیل شدهاست؛ هسته این ویروس را مواد ژنتیکی و لایه بیرونی آن را تاجهای پروتئینی تشکیل دادهاند.

علائم سرماخوردگی به طور معمول ظرف مدت دو تا سه روز بعد از سرایت ویروس آغاز میشوند. به طور معمول، علائم سرماخوردگی در 10 تا 14 روز به طور چشمگیری بهبود مییابند. بروز علائم عفونت کرونا بین دو تا 14 روز پس از انتقال ویروس کرونا آغاز میشوند، خفیف تا شدید هستند و حتی ممکن است به مرگ منتهی شوند. خوب است بدانیم بیشتر مبتلایان به عفونت کرونا علائم خفیف تا متوسط دارند و با استراحت در منزل و درمانهای غیرنسخهای و بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی بهبود مییابند.

طبق نخستین اطلاعات و اخبار منتشرشده اولین مورد ابتلا به ویروس امیکرون را شهروندی از خوتنگِ آفریقای جنوبی میدانستند، اما محققان اعتقاد دارند که این مورد ابتلا لزوما اثبات نمیکند که سویه جدید از این منطقه آغاز شده باشد. اولین آزمایشها و نمونهبرداریهایی که خبر از انتشار این ویروس جهشیافته میدادند در تاریخ یازدهم نوامبر انجام شدند و مربوط به بیماری ساکن کشور بوتسوانا (یکی از کشورهای همجوار آفریقای جنوبی) بودهاند. طبق اخبار و اطلاعات منتشرشده، ویروس جدید هنوز به ایالات متحده آمریکا راه نیافته است. کرونای امیکرون چه علائم و نشانههایی دارد؟

اگر نتوانم با دکترم صحبت کنم چه میشود؟ آنها خواهند توانست در مورد عوارضتان و تاریخچه سفرتان با شما صحبت کنند تا تصمیم گرفته شود که آزمایش برای COVID-19 توصیه شود یا نه. چگونه میتوانم برای COVID-19 آزمایش بدهم؟ آزمایش میتواند توسط دکتر عمومی شما یا در یک بخش اورژانس بیمارستان تجویز شود. برای ویروسهای دیگر کرونا چگونه آزمایش میشود؟ COVID-19 یک ویروس کرونای منحصر به فرد است، ولی ویروسهای کرونای دیگری هستند که سالها در سراسر جهان، از جمله استرالیا مردم را آلوده کردهاند.

واکسنهای فایزر، مدرنا و آسترزانکا در برابر امیکرون عملکرد خوبی داشتند، اما سینوفارم، جانسون اند جانسون و اسپوتنیک عملکرد ضعیفی از خود نشان دادهاند. 4. واکسن مدرنا روی امیکرون تأثیر دارد؟ این واکسن محصول کشور آمریکاست و عملکرد مشابهی با واکسن فایزر دارد. شرکت مدرنا دوز سوم را به تازگی به بازار عرضه کردهاست که طبق ادعای شرکت سازنده، سطح ترشح آنتیبادی خنثیکننده در برابر امیکرون را تا 37% افزایش میدهد. ناگفته نماند که این افزایش برای دوز 50 میلیگرمی آن در نظر گرفته شدهاست.