امیکرون چیست و هر آنچه باید درمورد سویه جدید کرونا بدانید

ویژگیهای اصلی کرونا امیکرون چیست؟ واریانت جدید کرونا چگونه تشخیص داده میشود؟ یکی از جهشهایی که در این واریانت جدید رخ داده است، در بخشی از هدف تستها قرار دارد. با این حال، تستهایی مثل پی سی آر دو یا سه هدف برای تشخیص این بیماری دارند و به همین دلیل، واریانت جدید نمیتواند کاملا از روشهای تشخیص تست پنهان بماند. تاکنون آزمایشهای پی سی آر در تشخیص این واریانت موفقیتآمیز بودند و توانستند به خوبی عمل کنند. تستهای آنتی ژن نیز میتوانند به خوبی در تشخیص واریانت امیکرون کمک کنند و تاکنون تاثیرگذار بودند. آیا واکسنهای موجود در برابر واریانت جدید موثر است؟

  1. کوفتگی عضلات یا بدن
  2. بی اشتهایی
  3. هوای کلیه فضاهای داخلی را به خوبی تهویه نمایید
  4. گرفتگی یا آبریزش بینی
  5. از دست دادن توانایی حرکت یا تکلم
  6. برای هادیهای کثیف، بین $$ 0.92$$ تا $$ 0.98$$

بعضی اوقات کرونا ویروسیهایی که حیوانات را آلوده میکنند، می توانند تکامل یافته و انسانها را بیمار کنند و به یک کرونا ویروس جدید انسانی تبدیل شوند. سه نمونه اخیر از جمله ویروسهای انتقالی از حیوانات هستند که شامل 2019-nCoV ، SARS-CoV و MERS-CoV هستند. در این مطلب به بررسی این سه ویروس کرونا و بیماریهایی که در انسان ایجاد میکنند، میپردازیم. SARS-CoV باعث سندرم شدید تنفسی حاد (SARS) می شود.

این را عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، گفته است. آنطور که دکتر پیام طبرسی درباره وضعیت انتشار کرونای اُمیکرون در کشور، گفته است اُمیکرون ویروسی است که گسترش سریعی دارد و به سرعت پخش میشود. بر همین اساس اینکه بگوییم تعداد موارد اُمیکرون تنها ۳۰ یا ۳۴ مورد تایید شده است، درست نیست و قطعا تعداد موارد بیماری در کشور بیش از این است و در کل کشور هم پخش شده است. به طوری که میتوان گفت اُمیکرون در کل کشور در حال گردش است. البته از اول هم برخی منابع علمی می گفتند امیکرون چندان هم خطرناک نیست. پژوهشگران انگلیسی گفته بودند خطر مراجعه به بیمارستان و بستری شدن در اثر ابتلا به سویه اومیکرون در مقایسه با نوع دلتا ۴۰ درصد کمتر است.

براساس گفته های CDC شواهد رو به رشد نشان می دهد انتقال ویروس کرونا اغلب یک تا دو روز قبل از شروع علائم امیکرون و در طی دو تا سه روز پس از آن اتفاق می افتد. مطالعات نشان می دهند که بعد از گذشت هفت روز، عملا هیچ خطری برای انتقال وجود ندارد. خطر بیماری زایی امیکرون در این مدت زمان پنج تا هفت روزه، بسته به اینکه افراد واکسینه شده باشند یا خیر و داشتن بیماری های زمینه ای و غیره، متفاوت است. طبق دستورالعمل اخیر CDC، علائم کووید می تواند بین ۲تا ۱۴ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس، ظاهر شود.

می پردازیم که شما می توانید با ما همراه باشید تا با این نوع بیماری آشنا شوید. امیکرون یا ویروس جهش یافته کووید 19 چیست؟ ویروس امیکرون نوع جدید و جهش یافتهای از ویروس کرونا یا همان SARS-CoV-2 است که اولین بار در اواسط نوامبر سال 2021 در آفریقای جنوبی کشف و گزارش شد. اعتقاد بر این است که در این گونه جدید از ویروس که نام علمی آن B.1.1.529 میباشد؛ جهشهای زیادی رخ داده است. به همین خاطر متخصصان سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد شیوع این سویه جدید و ناشناخته ابراز نگرانی کردهاند.

با گذشت زمان میبینیم واریانتهایی رخ میدهد که بیشتر از سیستم ایمنی میگریزند و این نشان میدهد بازنگری بر ترکیب واکسن اهمیت بسیار بالایی دارد. چند روز قبل هم از طریق مراجع علمی خارجی عنوان شد که استراتژی واکسیناسیون کرونا باید مشابه واکسیناسیون آنفلوآنزا باشد؛ یعنی واکسنها مدام بازنگری شوند و ترکیبات جدیدی از ویروس را درون واکسن بگذاریم. او گفت: با افزایش بازگشاییها در سایه شیوع امیکرون، قطعا شیوع بیماری افزایش خواهد یافت، باید علمیتر فکر کرد و منتظر ماند تا درصد تزریق دز سوم افزایش یابد. ایجاد هر تجمعی با توجه به قدرت سرایت بالای امیکرون میتواند منجر به افزایش شیوع بیماری شود. بر اساس اطلاعات علمی میتوان به برقراری محدودیتها فکر کرد. نباید صبر کنیم بحران به وقوع بپیوندد و بعد بخواهیم جلوی آن را بگیریم.

علائمی که با گونههای قبلی ویروس کرونا مرتبط بوده است. بیمار را برای کووید آزمایش کردند، نتایج آزمایش کرونای او و خانوادهاش مثبت اعلام شد، سپس در آن روز بیماران بیشتری با همان علائم متفاوت از نوع دلتا مراجعه کردند. سایر بیمارانی که تاکنون با واریانت امیکرون دیده شدند نیز علائم «بسیار خفیف» را تجربه کرده بودند و پزشکان کشور آفریقای جنوبی موارد مشابهی را مشاهده کردند. آنچه پزشکان از نظر بالینی در آفریقای جنوبی میبینند بسیار خفیف است، این موضوع برای بیماران آنجا به این شکل دیده شده و این گزارشی است که بسیار از پزشکان از سراسر کشور ارائه دادهاند. علائم سویه دلتا کووید شبیه به سویه آلفا کووید است، اما مشخص شده که علائم بیشتر شبیه سرماخوردگی ایجاد میکند.

واکسنهای کرونا چگونه عمل میکنند؟ واکسنها با تقلید یک عامل عفونی – ویروس، باکتری یا دیگر میکروارگانیسمهای عامل بیماری – عمل میکنند. این کار به سیستم ایمنی ما «یاد میدهد» که چگونه به طور سریع و مؤثر به این عامل واکنش نشان دهد. واکسنها معمولا یک نوع ضعیفشده از یک عامل عفونی را ارائه میکنند که به سیستم ایمنی ما اجازه میدهد تا آن را در حافظهاش ضبط کند. بدین ترتیب،قبل از اینکه ویروس ما را بیمار کند، سیستم ایمنی ما میتواند سریعا آن را شناسایی کرده و مقابله کند. برخی از واکسنهای کرونا به این صورت طراحی شدهاند. دیگر انواع واکسنهای کرونا با روشهای چدیدتر ساخته شده و با نام واکسنهای پیامآور آرانای (RNA) یا امآرانای (mRNA) خوانده میشوند.