ایران – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

مهندس محسن فرهادی در گفتوگو با ایسنا، درباره شرایط برگزاری جشنواره فجر، گفت: با توجه به جهش جدید کرونا با سویه امیکرون که اکنون رو به ازدیاد گذاشته است، فکر میکنم شاید مجبور باشیم علیرغم میل خود محدودیتهایی اعمال کنیم که البته به معنای تعطیلات نخواهد بود، ولی میزان جمعیتی که در جشنواره فجر حضور خواهند داشت باید کنترل شده باشد. محمد هاشمی در گفتوگو با ایسنا، ضمن هشدار نسبت ابتلای کودکان به سویه اُمیکرون کرونا، گفت: ابتلای کودکان به اُمیکرون بسیار قابل توجه است. وزیر بهداشت با بین اینکه همکاری مردم در زمینه واکسیناسیون بسیار خوب بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در آستانه ورود به قله پیک ششم کرونا هستیم و تخمین می زنیم تا دو هفته آینده به قله پیک برسیم.

  1. آرشیو خبر
  2. همایشها و سمینارها
  3. شهرخبر – مبتلایان به اُمیکرون تا چند روز ناقل هستند
  4. منطقه جغرافیایی
  5. معاونت فرهنگی و دانشجویی
  6. روپوش آستین بلند و ماسک جراحی بپوشید
  7. شهرخبر – نحوه درمان کودکان مبتلا به اُمیکرون در منزل

از نظر وزارت بهداشت باید سختگیریهایی در این زمینه اعمال شود تا بتوانیم شرایط شیوع بیماری را تحت کنترل داشته باشیم در غیر این صورت ورود به پیک ششم ناگزیر است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اولین جلسه هم اندیشی و همفکری در راستای فرزند آوری و اقناع تزریق واکسن امروز چهارشنبه ۱۵ دی ماه سال ۱۴۰۰، با حضور مهندس محمد هاشمی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران روابط عمومیهای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و خبرنگاران استانی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. است. در حال حاضر به جز وزارت ارشاد که هنوز تبادل سامانهای انجام نداده است اما مذاکرات پیرامون این کار صورت گرفته، در سایر دستگاهها بهرهبرداری در حال انجام است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه این کشورها مجبور میشوند برای پر کردن چاه جمعیتی سراغ راههایی به جز زاد و ولد بومی خود بروند که خیلی نگران کننده است، گفت: در پنج سال گذشته شاخص باروری تمام استانهای کشور ۲۰ درصد افت داشته است. به گزارش وبدا وزیر بهداشت اظهار کرد: از حمایت ها و کمک های سازمان های بین المللی به کشورمان جهت مقابله با بیماری کووید ۱۹ طی دو سال گذشته تشکر می کنم. به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در دومین نشست با نمایندگان سازمان های بین المللی سلامت محور در ایران، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، بیان کرد: 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و در این مدت دستاوردهای زیادی در تمام حوزه ها به ویژه در حوزه سلامت، داشتیم.

لازم است هماهنگی های لازم با مسئول مربوطه در طول مدت غیبت از کار فراهم شده و جایگزینی برای وی تا انتهای دوره درمان پیش بینی شود . وزیر بهداشت با اشاره به همه گیری کووید ۱۹ در جهان گفت: نزدیک به دوسال است که درگیر کرونا هستیم و در این مدت با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده ایم.

عین اللهی اضافه کرد: اقدام بسیار بزرگی که در سال ۱۳۶۵ انجام شد، ملحق شدن آموزش علوم پزشکی به وزارت بهداشت است. وی با اشاره به نزدیکی نظرات و ادله طرفین گفت: ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور هم تامین زیرساختی و بودجه ای در افزایش ظرفیت پزشکی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را قبول دارد. وی ادامه داد: در حوزه تامین دارو در حال حاضر بیش از ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز مردم در داخل کشور تولید میشود و سه درصد وارداتی است همچنین امروزه داروهای ساخت ایران در بسیاری از کشورهای همجوار استفاده می شود.

همچنین بسیاری بر این باورند که صدای وزوز گوش، ارتباط مستقیمی با ناشنوایی دارد . تهران (پانا) – در نشست مشترک فراکسیونهای زنان و دیپلماسی سلامت مجلس با وزیر بهداشت مقرر شد کارگروهی مشترکی میان مجلس و وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف ماده ۲۷ تشکیل شود و عین اللهی در پی تاکیدات اعضای فراکسیون زنان بیان کرد که بحث جمعیت جزو اولویتهای وزارتخانه قرار دارد و و همچنین موضوع سرطانهای شایع در زنان را در طرح عدالت و تعالی سلامت جزو برنامههایشان قرار خواهد داد. از طرفی آمادگی داریم با امکاناتی که در کشورمان در اختیار داریم، به کشورهای منطقه که همکاری های مشترک با ما دارند، کمک کنیم تا در منطقه در زمینه بهداشت و سیاست های سازمان جهانی بهداشت عنصر موثری باشیم.

تا هفت ماه قبل روند واکسیناسیون بسیار کند پیش می رفت اما از هفت ماه قبل و با شروع دولت جدید تاکنون پیشرفت خوبی در این زمینه حاصل شده است. این اقدام منجر شد پیشرفت های بیشتری در این حوزه اتفاق بیفتد. عین اللهی در ادامه گفت: سالانه حدود ۳۰۰۰ پیوند عضو در کشور انجام می شود و در این زمینه پیشرفت های زیادی حاصل شده است. در جلسه قبلی نیز آمار هایی در زمینه رشته های پزشکی ارائه شد که منبع آن وزارت بهداشت دولت قبل بود اما اکنون آمار جدیدی ارائه شد که با آن آمار قبلی متفاوت بود به همین دلیل تاکید شد که مرجع رسمی برای آمار رشته های پزشکی مشخص شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: تحریم های ظالمانه نتوانست ما را متوقف کند و خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از تجهیزات پزشکی مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود. وی گفت: یکی از مشکلاتی که وجود دارد، عدم دسترسی عادلانه به پزشکان خصوصاً پزشکان متخصص در کشور است، طی چندسال گذشته، معضلی بهنام صندلیهای خالی در رشتههای تخصصی و فوقتخصصی وجود داشته است و در زمان حاضر برنامههایی داریم که با هدف بومیگزینی، هم کمبود مناطق محروم از حیث کمبود پزشک متخصص جبران میشود و هم اینکه مشکل صندلیهای خالی بهنحو مطلوب رفع میشود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی در کشور با بهره گیری از بیش از ۱۰۰۰ بیمارستان دانشگاهی، ۲۰ هزار عضو هیات علمی و ۲۲۰ هزار دانشجو مشغول به ارائه خدمت هستند و آمادگی دارند که دانشجوی خارجی نیز بپذیرند و از تمام ظرفیت ها استفاده کنند. پزشکان ایرانی از لحاظ توانمندی در بالاترین سطوح علمی و تخصصی جهان قرار دارند و تقریبا هیچ روش جراحی و درمانی وجود ندارد که در ایران انجام نشود. زیرساختها برای اتصال به سامانه ایران من وجود دارد و تنها باید متولیان این امر از نظر سامانهای اتصال را برقرار کنند. او ادامه داد: یک نکته ضروری اتصال سینما، تئاتر، کنسرت و جشنوارهها به سامانه ایران من است؛ یعنی بلیط فقط به کسی فروخته شود که واکسینه شده باشد و بدانیم که بیمار هم نیست؛ بنابراین اگر بیمار نباشد و در شرایط قرنطینه قرار نگرفته باشد به تست منفی PCR هم برای حضور در این اماکن نیازی ندارد.

وی افزود: با ابلاغ پروتکلهای مخصوص جشنواره فجر، در صورتی که از نیروهای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخواست شود تا در محل برگزاری این تجمعات حضور داشته باشند، نیروهای ما مانند سال قبل فعالیت خود را در مراکز آغاز کرده و اقدام به نظارت رعایت پروتکلهای بهداشتی خواهند کرد. دکتر عین اللهی در ادامه درخصوص چگونگی آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی درپی شیوع امیکرون در کشور، بیان کرد: از 5 آذر که امیکرون در دنیا شناسایی شد بلافاصله در 8 آذر سمینار روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و پس از آن هم سمیناری با حضور روسا در مشهد مقدس برگزار شد و آماده باش کامل به همه آنها اعلام شد.