بررسی نقطه ضعف بزرگ بایدن در مذاکرات وین! – ساعت24

اعتراض خدمه پزشکی رژیم صهیونیستی با آتش زدن روپوش مقابل منزل وزیر بهداشت رسانههای صهیونیستی از تجمع اعتراضی برخی خدمه پزشکی مقابل محل اقامت وزیر بهداشت این رژیم در تل آویو خبر دادند. مصطفوی با بیان اینکه رنگبندی کرونایی شهرهای کشور از ۲۰ آذر در اپلیکیشن ماسک منتشر شد، افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت اشنویه در جنوب آذربایجان غربی یکی از ۸ شهرستان نارنجی کشور است.

بر اساس گزارش «شفق نیوز»، دادگاه فدرال دادخواست ارائه شده از سوی نماینده پارلمان «باسم خشان» را رد کرد و جلسه اول پارلمان را قانونی دانست. برهم صالح، رئیس جمهور عراق پنجشنبه پس از تائید نتیجه انتخابات پارلمانی عراق از سوی دادگاه فدرال این کشور، فرمان تشکیل جلسه پارلمان جدید تا 9 ژانویه 2022 (19 دی) را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، سیدمهدی هاشمی روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانغربی با بیان اینکه فرماندهی فرهنگی در کشور تقریبا غیر منسجم و پراکنده است، اظهار داشت: تلاشهای خوبی در دولت و حاکمیت در مباحث فرهنگی انجام می شود که تشکیل قرارگاههای فرهنگی یکی از این موارد بوده و به زودی اطلاعات تکمیلی در این راستا منتشر خواهد شد.

در مارس سال ۲۰۱۹، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، بیانیهای را امضا کرد که در آن ایالات متحده حاکمیت کامل اسرائیل بر بلندیهای جولان سوریه را که دولت عبری در سال ۱۹۶۷ آن را تحت اشغال خود درآورده بود و در سال ۱۹۸۱ آن را به اراضی اشغالی فلسطین ضمیمه کرد، به رسمیت شناخت.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، دادگاه فدرال عراق امروز (سه شنبه) با صدور حکمی به بحث و جدلها درباره جلسه اول پارلمان عراق پایان داد و آن را قانونی خواند. به گزارش خبرگزاری شبستان، خبرنگار العالم گزارش داد: این جلسه برای بررسی ایرادهای مذکور تشکیل شده و انتظار می رود هفته آینده شاهد صدور حکم نهایی این دادگاه درباره مشروعیت جلسه پارلمانی که در آن رئیس پارلمان انتخاب شد، باشیم.

العقابی تأکید کرد، همه ائتلافهای سیاسی باید در زمینه تشکیل هر چه سریعتر کابینه جدید تلاش کنند. به گزارش فارس، «کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس روز چهارشنبه گفت، «بوریس جانسون» نخستوزیر این کشور بابت تلاش برای گمراه کردن پارلمان باید فوراً استعفا کند. «حسین العقابی» عضو ائتلاف مذکور در پارلمان عراق به وبگاه «المعلومه» گفت، ائتلافهای سیاسی باید این اشارههای آمریکا درباره حمله و تحریم اقتصادی عراق را جدی بگیرند.

نکته سوم این است که خوشبختانه موجودی اسکناس ما در این 2 سال خیلی بالا بوده است و اصلا ما نباید می گذاشتیم از طریق اسکناس به سفته بازی اقدام کنند بنابراین وقتی بخاطر تحریم عرضه ارز کم می شود طبیعی است، تقاضای ارز ناشی از انتظارات بالا می رود که اصلا نقدینگی نیست، عامل افزایش تقاضای ارز نقدینگی نیست بلکه انتظارات است.

بخش سوم این سند با عنوان حفاظت از صلح از طریق قدرت منتشر شده که در آن مباحثی درباره احیای تواناییهای آمریکا در حوزههای نظامی، هستهای، هوافضا، سایبری، اطلاعاتی و صنایع نظامی مطرح شده است. تاکید تهران بر گرفتن تضمین از طرف غربی برای عدم خروج دوباره از توافق برجام تقریبا غیرممکن است، زیرا حتی اگر طرف آمریکایی چنین تضمینی را هم ارائه کند به راحتی می تواند آن را در آینده نقض کند.

بالاترین میزان رشد نقدینگی در هشت سال ریاست جمهوری حسن روحانی به سال گذشته تعلق دارد، رشد نقدینگی در سال 99، 40.6 درصد به ثبت رسیده است، این درصد در سالیان گذشته بی سابقه بوده است.

به نوشته این روزنامه، هدف اصلی از این طرح افزایش تعداد شهرک نشینان در جولان اشغالی و تثبیت حضور یهودیان در آن است، زیرا تعداد آنها امروز حدود ۲۲۰۰۰ نفر است که در بین ۳۲ شهرک کوچک با نام «شورای منطقهای جولان» توزیع شدهاند. دولت نهم که ریاست آن را دکتر محمود احمدی نژاد بر عهده دارد، دولتی سخت کوش است که برای آبادانی کشور، پاسخگویی به خواستههای مردم و باز گشت به ارزشهای انقلابی و اسلامیبه جد میکوشد و همزمان با ایستادگی در برابر مطامع ابرقدرتها و طرح سوال در برابر عملکرد صهیونیستها خشم جهان غرب و امید تودههای مستضعف در سطح جهان را بر انگیخته است.

هدف این طرح افزایش ۵۰ درصدی تعداد شهرکنشینان تا سال ۲۰۲۵ و دو برابر شدن آن تا پایان دهه جاری است. علاوه بر این، این منابع تاکید کردند که این طرح شامل ساخت حداقل ۱۲۰۰۰ واحد مسکونی در دو شهرک جدید است که نامهای موقت «اسیف» و «متار» به آنها داده شده است.

دادگاه مذکور در ادامه دستور تعلیق موقت فعالیت هیئت رئیسه پارلمان جدید عراق را لغو کرد. خداحافظی برخی دیگر از وزرا با دولت جدید حسن روحانی نیز قطعی شده که از مهم ترین آن ها میتوان به وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد .

این پیمان به منظور کاهش تسلیحات هسته ای بین دو طرف امضا شد و قابلیت اجرایی آن تا ۵ فوریه ۲۰۲۱ است. منابع محدود اما مصارف بالا است در نتیجه مصارف باید کاهش یابد.

بر اساس گزارش «موازین نیوز»، الموسوی اعلام کرد، باید فورا جلسهای در پارلمان برگزار شود تا در آن درباره «نیت شوم» آمریکا برای «حمله کثیف دیگری» در عراق بحث و تبادلنظر شود.

در آن جلسه تخلفاتی خلاف قانون اساسی عراق رخ داده است. عراق نمیتواند همه این مشکلات را تحمل کند بویژه در وضعیت کنونی که در بحران اقتصادی است. رسانههای عبریزبان اعلام کردند که دست کم صدای ۳ انفجار در تل آویو شنیده شده و به نظر میرسد که این پیامی از سوی گروههای فلسطینی در غزه در رابطه با اسیر هشام ابوهواش است که از ۱۳۸ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و وضعیت خطرناکی دارد.