تفکیک، ادغام و طراحی وزارتخانههای جدید در ایران

در ۲۲ اوت ۲۰۰۸ نیز خبرگزاریها اعلام کردند که باراک اوباما کاندیدای دمکراتها برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جو بایدن را به عنوان معاون خود در صورت پیروزی در انتخابات برگزیده است. بودند کسانی که پس از سپری کردن چند سال در خارج با عنوان سفیر، تازه رساله ارتقای مقام از دبیر سومی به دبیر دومی یا از دبیر اولی به رایزنی نوشته بودند. رئیس جمهور آمریکا گفت: «این گروه عملیاتی هنوز گزارش خود را تکمیل نکرده، ولی این را میدانیم که همزمان با نزدیک شدن نیروهای ما برای دستگیر کردن این تروریست، او در اقدامی بزدلانه و بدون توجه به حضور خانوادهها و دیگر افراد حاضر در ساختمان خود را منفجر کرد، آن هم نه فقط یک کمربند انتحاری بلکه کل طبقه سوم ساختمان را منفجر کرد».

همزمان با تشنج در اطراف کنگره آمریکا، شهردار واشنگتن دیسی، فرمان منع آمد و شد صادر کرد و رفت و آمدها در پایتخت آمریکا را از ساعت ۶ عصر روز چهارشنبه تا ساعت ۶ صبح پنجشنبه ممنوع کرد. «دیوید موئیر» خبرنگار این شبکه در بخشی از این مصاحبه از جو بایدن ۷۹ ساله درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ سوال کرد و نظر او را درباره احتمال رقابت دوباره با دونالد ترامپ جویا شد.

در طول سالیان، به کرّات ثابت شده است که او گاهاً به مطالب کاملاً پوچ و بی اعتبار اعتقاد راسخ دارد. ناگفته نماند که خود دکتر صدریه هم گاه تا دمدمههای صبح کار میکرد.

گرچه او وامهای بیشتری را تضمین کرده و پرداخت سود را به تعویق انداخته بود، بدهیهای فزاینده تا ۱۹۹۱ ترامپ را به ورشکستگی کسب و کار کشاند. او تنها کارمند سیاسی اداره رمز بود که در عمل نقش معاون رئیس را داشت. گفت: من از همکارانم تنها رازداری و وفاداری میخواهم.

خدایی همچنین به عملکرد دولت بایدن در عرصه سیاست داخلی نیز اشاره کرد و گفت: دولت بایدن در ۱۰۰ روز اول حضورش در کاخ سفید در موضوع کرونا و واکسیناسیون مردم به خوبی عمل کرد ولی این روند ادامه پیدا نکرد.

موسسه اطلاعات یگانه موسسه مطبوعاتی بود که در این زمینه در برابر دانشگاهها و پژوهشگاهها قد علم کرد. بحث بر سر همان چیزی که زمانی بهعنوان خطقرمزهای ایران از آن یاد میشد. هفت ماه و نیم از خدمتم در اداره رمز میگذشت که سرپرست دبیرخانه وزیر تلفن کرد و گفت آقای امیرخسرو افشار سفیر ایران در لندن به تهران آمدهاند و در تالار آینه هستند، زود نزد ایشان بروید. گفتم فقط در اداره پنجم سیاسی با آقای دکتر صدریه و آقای دکتر فریدون دیبا مدیرکل سیاسی کار کردهام.

گفتم به هیچوجه. گفت اصلاً؟ به این رفتار مشکوک شده بودند. سعید جلیلی پرتکرارترین نام در تسلسل این فهرستهای کابینه است. به همین راحتی دو مرحله دیگر از مراحل ثبت نام در فیبوگروپ را تکمیل کردید. دونالد ترامپ این ویلا که «شاتو د پالمیه» نام دارد را در سال 2013 میلادی خریداری کرد. گفتم پانزدهم. دستش را برای دست دادن که نشانه خداحافظی بود دراز کرد و گفت هفته آینده شما را در لندن خواهم دید، به سلامت!

سه وزیر کابینه دولت سیزدهم در جلسات هفته آینده کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی حضور مییایند. به هر صورت جوان بودم و توانمند و دلگرم و امیدوار به آینده و از پس سختیها برمیآمدم، ولی روز به روز عرصه بر من تنگتر میشد.

گفت: امتیاز مهمی که آقای رئیسی دارد این است که در حال حاضر یک همفکری در بین سه قوه وجود دارد و یا حداقل در سطوح کلان سه قوه، همفکری وجود دارد؛ چون ممکن است در سطوح پایینی مجلس، این هماهنگی، چندان حاصل نشود ولی در سطوح کلانِ سه قوه یک نوع هم آوایی و همفکری وجود دارد که ما باید برای جبران مافات، تلاش فوقالعادهای انجام دهیم.

گفته می شود احتمال معاون اولی مخبر در دولت رئیسی بسیار زیاد باشد. تهران برای تاحدودی از فشار اقتصادی رها شود، احتمالا خواهان لغو هرچه سریعتر تحریم بانک مرکزی، خروج سپاه پاسداران از لیست گروههای تروریستی و کاهش یا لغو تحریمهای نفتی توسط دولت بایدن خواهد شد. وقتی ماجرا را با خنده و ابراز شگفتی برای آقای دکتر صدریه تعریف کردم گفت در این باره دیگر با کسی حرف نزنید و به جای واژه قبلی واژه دیگری با همان معنا بگذارید؛ حرمت چنین کسانی را بیش از اینها باید داشت.

از سوی دیگر، نه تنها غرورم اجازه نمیداد، بلکه خود را بیش از آن مدیون رئیس نازنینم میدانستم که شانه از زیر بار خالی کنم یا درخواست کنم مرا به اداره دیگری بفرستند. دلیل عصبانیت بسیاری از مسیحیان از دجال آن است که پیروی از او باعث محرومیت آنان از بهشت یا حتی رفتن به جهنم میشود. دکتر صدریه گفت من عازم رومانی هستم ولی او را به اداره خوبی بفرستید که البته این کار را نکردند و حکم مرا برای اداره رمز و مخابرات صادر کردند که کمتر کسی از کارمندان سیاسی حاضر به خدمت در آنجا بود.

رئیسجمهور بر ضرورت خدمتگزاری و حفظ کرامت زائران ابا عبدالله الحسین(ع) تاکید کرد و گفت: وزارت کشور به عنوان دستگاه محوری در ساماندهی سفر اربعین، وظیفه دارد بر حسن عملکرد همه دستگاههای ذیربط در ستاد اربعین نظارت کند تا با برنامهریزیهای انجامشده هیچگونه مشکلی برای بازگشت زائران ایجاد نشود.

رئيس جمهوری روسیه در دیدار با ابراهیم رئيسی تاکید کرده که دو کشور همکاری بسیار نزدیکی در سطح جهانی با یکدیگر دارند و به همکاریهای تهران و مسکو در سوریه اشاره کرده و حمایت از دولت بشار اسد را «غلبه بر تهدیدهای توام با ترورسیم بینالمللی در سوریه» نامید.

به ظاهر مسئول به اصطلاح میز هندوستان بودم، ولی در عمل به علت کمبود کارمند، ناگزیر کارهای مربوط به یکی دو کشور دیگر را نیز انجام میدادم. آقای افشار پشت میز مجللی نشسته بود و کنار دیوار آقایان دکتر شاپور بهرامی معاون اداری و مالی وزیر، محسن گودرزی سرکنسول در نیویورک و ناصر مجد رئیس کارگزینی ایستاده بودند. تنها خاطرهای که از ایشان داشتم مربوط به چند سال پیش از آن بود که در اداره پنجم سیاسی متن نطقی را که قرار بود آقای اردشیر زاهدی وزیر امور خارجه در مهمانی شام به مناسبت سفر وزیر امور خارجه هند به تهران ایراد کند نوشته بودم و این متن پس از تصویب رئیس اداره و مدیرکل سیاسی و معاون سیاسی وزیر، برای تأیید نهایی به دفتر آقای افشار قائممقام وزیر فرستاده شده بود.

به یاد دارم هنگامی که در واپسین سالهای خدمت در وزارت امور خارجه، در دفتر مطالعات سیاسی و بینالمللی، کار بررسی و ارزشگذاری رسالههای ارتقای مقام کارمندان سیاسی به من سپرده شد، با نمونههای شگفتانگیزی روبهرو شدم. آدرس وزارت خانه در تهران : بهشتی (عباس آباد) – خ. دموکراسی در فعالان ضد فساد، مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران، معترضان مسالمت آمیز در خط مقدم مبارزه در بلاروس، برمه، سوریه، کوبا، ونزوئلا و همه نقاط دیگر جهان زنده است.

به گفته مرادخانی هنوز معاون صنایع دستی تکلیف مشخصی نداشته و هنوز در این مدت آقای ضرغامی نشستی در این باره نداشته است و این هم باعث نگرانی طیف دیگری از فعالان مرتبط با وزارتخانه شده است.

دوران خوب و آرامی بود و جز روزی دو سه ساعت تدریس و کشیکهای معمول، کار دیگری نداشتم. تا ساعت دو بعدازظهر در وزارتخانه بودم و از آنجا برای شرکت در کلاسهای دوره فوق لیسانس به دانشگاه میرفتم و سپس برای انجام دادن انبوه کارهایی که آقای دکتر صدریه بر سرم میریخت به وزارتخانه باز میگشتم و ساعتها در آنجا میماندم.

  • موانع و چالشهای فراروی تیم بایدن
  • کره شمالی: سفارت کانادا در سئول
  • بلیط رفت و برگشت
  • مدارک دانشگاهی کسب شده در ایران
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۸۰۷۰۳۰
  • بیمه کوثر
  • امضا شده توسط کسی که بسته را تحویل داده
  • پوشش سر برای دلایل مذهبی قابل قبول است

زارع پور لیسانس خود را از دانشگاه رازی (رشته مهندسی کامپیوتر- نرم افزار)، فوق لیسانس خود را از دانشگاه صنعتی شریف (رشته مهندسی کامپیوتر- نرم افزار) و دکتری خود را در رشته مهندسی کامپیوتر – گرایش شبکههای رایانهای از دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا دریافت کردهاست. وی متولد سال ۱۳۶۰ شهرری و دانشآموخته دکترای اقتصاد از دانشگاه اصفهان، اقتصاددان و عضو هیأت علمی دانشگاه است. محمدرضا قرایی آشتیانی متولد سال ۱۳۳۹ تهران و فرمانده نظامی ایرانی است، که هماکنون بعنوان جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت میکند.