تمام خانه ها و ویلاهای مجلل دونالد ترامپ

دونالد ترامپ این ویلا که «شاتو د پالمیه» نام دارد را در سال 2013 میلادی خریداری کرد. بخشی از دیوار انتهایی سمت راست به خانواده اختصاص داده شده است و ظاهرا فرد ترامپ، پدر دونالد به همراه خواهر و برادران او را نشان میدهد. وی در دوره وزارت علیاکبر صالحی به عنوان معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه منصوب و در سه سال اول وزارت محمدجواد ظریف هم در این سمت ابقا شد.

  1. اسناد مربوط به سرمایهگذاری (بورس، اوراق مشارکت و…)
  2. همه چیز در زندگی، شانس است
  3. بیشتر از 6 ماه از آن نگذشته باشد
  4. تعلیق فروش جنگندههای اف-35 به امارات متحده عربی
  5. همهی مدارک باید توسط یک دارالترجمهی رسمی ترجمه شوند

در دولت نهم به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی و رسانه و همچنین معاون فرهنگی – اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و سپس در دولت دهم به عنوان معاون سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی استاندار اصفهان فعالیت کرده و همچنین عضویت در کارگروه تحول فرهنگی وزارت ارشاد در زمان وزارت دکتر صفارهرندی را در کارنامه خود دارد. امیر عبداللهیان خاطرنشان کرد آمریکا از توافق هسته ای خارج شده و تحریم های گسترده ای اعمال کرده است.

وظیفه اصلی من تهیه گزارشهای سیاسی بود ولی در عمل کارهای اقتصادی و پس از چندی تهیه گزارشهای خبری روزانه نیز به من سپرده شد. آیا برای رفتن به کنسولگری کشور مدنظر خود نیز باید از قبل وقت گرفت؟ این موضوع این معنا را دارد که کشور میزبان باید تمامی تدبیر های لازم برای محافظت از مکان های دیپلمات در برابر تجاوز و خرابکاری را در دستور کار خود قرار دهد و در حفظ امنیت این مکان ها کوشا باشد.

اگر محیط عناصری دارد که درون ساختار دولت جلوهاي برای مدیریت آن وجود ندارد، دولت باید خود را با محیط همشکل گرداند تا خواستههای محیط را پاسخ دهد. وی در مرداد 1386 پس از استعفای علیرضا طهماسبی از وزارت صنایع در دولت احمدینژاد به این سمت منصوب و پس از انحلال این وزارتخانه از کابینه خارج شد.

همچنین فاطمی امین از سال 96 به آستان قدس رضوی رفته و تا سال 98 مدیر مرکز سرمایه گذاری و مشارکت آستان قدس رضوی بوده و در آستان قدس رضوی سمت های دیگری مثل عضو هیات مدیره سازمان اقتصادی رضوی، مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی داشته است. وی همچنین در دولت های نهم و دهم فعالیت داشته و در کارنامه خود مشاور وزیر ارتباطات، وزیر بهداشت، معاونت علمی و فناوری را دارد و در دولت دهم عضو کمیسیون ملی یونسکو بود.

وی از سال 85 تا 88 مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی و بین سال های 89 تا 91 عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور بوده است. باغ گلی عضو هیئت مدیره مؤسسه خدمات مشاوره ای و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی بوده و اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و همچین رئیس هیئت مدیره مؤسسه غیر تجاری اندیشه ورزان جوان شهر بهشت است.

او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته الکترونیک و کارشناسی ارشد را از دانشگاه علم و صنعت ایران در رشته مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی دریافت کرد و هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت راهبردی دانش در دانشگاه عالی دفاع ملی است. وی از سال 82 تا 84 مجری پروژه شهر سالم مشهد، از 85 تا 86 مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده کشور، از 87 تا 89 مشاور وزیر صنایع و معادن در طرح تحول اقتصادی، از 89 تا 90 معاون برنامهریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، از سال 91 تا 92 مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در راهبردهای صنعتی، معدنی و تجاری، از سال 91 تا 92 مجری طراحی و تدوین برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت بوده است.

هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) و معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(س) است. محمدمهدی اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ در کبوترآهنگ همدان، از طلاب دانش آموخته مدرسه عالی شهید مطهری، دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و همچنین مدیر گروه «جامعه شناسی سیاسی مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی» دانشگاه تهران است.

همچنین مشاور رئیس جمهور و رئیس ستاد طرحهای ویژه در دولت نهم، طراح لایحه ساماندهی مصرف سوخت، نماینده ویژه رئیس جمهور در کارگروه مسکن کشور، عضو شورای عالی فنی کشور، مشاور شهردار تهران، رئیس مؤسسه عمران استان اردبیل و مؤسس و عضو هیئت مدیره شرکت توسعه و سرمایهگذاری استان اردبیل از جمله فعالیت های او بوده است. ولی حضور آقای جلیلی در جایگاهی غیر از وزارت خارجه و شورای عالی امنیت ملی محتملتر از آقای زاکانی است.

رئيس جمهوری روسیه در دیدار با ابراهیم رئيسی تاکید کرده که دو کشور همکاری بسیار نزدیکی در سطح جهانی با یکدیگر دارند و به همکاریهای تهران و مسکو در سوریه اشاره کرده و حمایت از دولت بشار اسد را «غلبه بر تهدیدهای توام با ترورسیم بینالمللی در سوریه» نامید. جالب تر آن که چهره های مختلفی از دولت نهم و دهم در ترکیب احتمالی سازندگی برای دولت سیزدهم قرار گرفته اند، مثلا سید مسعود میرکاظمی که در دولت احمدی نژاد در پست وزارت نفت مشغول به فعالیت بود به ادعای این روزنامه بناست که ریاست سازمان برنامه و بودجه را به دست بگیرد یا محمد رضا فرزین که در دولت نهم دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها بوده است حالا گفته شده که وزارت اقتصاد به او سپرده خواهد شد، اما حضور تعدادی از چهره ها از دولت روحانی یعنی امیر حاتمی وزیر دفاع و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در دولت رئیسی و ابقای آن ها در پست فعلی قسمت جالب گمانه زنی روزنامه سازندگی بود.

وی افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ بانک مرکزی و دولت موظف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان یعنی نزدیک به ۲۰ درصد کل تسهیلات دو هزار هزار میلیارد تومانی که بانکها پرداخت میکنند را به بخش مسکنتسهیلات بدهند و در این صورت لوکوموتیو اقتصاد راه میافتد و وقتی که این بخش حرکت کند.

حجت الله عبدالملکی متولد چهارم فروردین 1360 در قروه کردستان(شهرستان قلعه) و دارای کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق(ع) و دکترای اقتصاد از دانشگاه اصفهان است. افشای یادداشتهای به دست آمده از یک جلسه «اتاق وضعیت» (اتاق مرکز مدیریت) کاخ سفید یک روز پیش از سقوط کابل، نشانگر عدم آمادگی دولت جو بایدن رییسجمهوری ایالات متحده برای تخلیه اتباع افغان است که به آمریکا در جنگ ۲۰ساله این کشور علیه طالبان کمک کرده بودند.