توافقات عمودی ممنوع از منظر حقوق رقابت

برخلاف بایدن، پوتین نیاز به نگران کردن خودش درباره انتخابات میان دورهای یا برخوردهای حزبش یا مخالفانش ندارد. نقطه قوت دیگر هریس برای بایدن، پدر و مادرش است. رئیس جمهور ترامپ علیرغم موفقیت یلن، سنتشکنی کرد و تصمیم گرفت او را برای دومین دوره ریاست فدرال رزرو منصوب نکند؛ ظاهراً به این دلیل که فکر میکرد، خانم یلن برای چنین شغل بزرگی، قد کوتاهی دارد! اما تحقق این هدفِ روشن، نیاز به تفاهم ملی و توافق بر سر این سرنوشت مشترک دارد. این پوتین در رنگ هایی که مورد استفاده نیروهای مسلح است طراحی میشود. در دوره ای که نمی شد نام او را آورد، ما منشور او را به ایران آوردیم و هنوز داریم اهانت هایی را می شنویم که ما را بی دین هم کردند. عصر ایران: جدا از مسائل سیاسی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به واسطه شایعاتی که درباره ثروت چشمگیر و علاقه وی به محصولات لوکس و بسیار گران قیمت مطرح است، چهره ای شناخته شده محسوب می شود.

من معتقد هستم اگر دست هنرمندان ایران را باز بگذاریم، به ۲ دلیل، بسیار قوی تر از این ساخته می شود. این آدم با همین افکار هشت سال رئیس جمهور بود»، «یکی جلو احمدینژاد رو بگیره اینقد آبروریزی نکنه آخه عربستان سعودی عالیجناب! ظریف در سال ۱۳۵۵ با ویزای دانشجویی به آمریکا رفت و 1367 دکترای مطالعات بین المللی خود را از دانشگاه دنور ایالت کلرادو گرفت. حال باید دید اسماعیلی که دکتری علوم سیاسی دارد در صورت معرفی تا چه حد میتواند با مدرک غیر مرتبط و سابقه متفاوت خود اعتماد نمایندگان را جلب کند و از سویی به گلایههای همیشگی اهالی فرهنگ رسیدگی کند. عمده فروشان یا خرده فروشانی که با یک تولیدکننده کار می کنند گردد. درحالیکه بعضی از کشورها دو تا مومیایی دارند ولی در قالب همین مومیایی، یک تاریخ و فرهنگ را به دنیا معرفی می کنند. ما یک فردی را داریم که همه دنیا او را قبول دارند، می گویند خیلی آدم خوبی بوده جز دشمنان ملت ایران که اقلیت هستند. یک لحظه هم حال خلبان و کروی پروازی هواپیمای سی ۱۳۰ توپدار آمریکایی که در ارتفاع پایین وظیفه مراقبت از نیروهای پراکنده شده در بیابانهای اطراف پایگاه عینالاسد را نمیتوان درک کرد، در عین حال که نظارهگر اصابت موشکها بود، میبایست گشت هوایی و مراقبت از نیروهای آواره در بیابان را انجام میداد، هر چند با اولین اصابت آنجا را ترک کرد ولی تحمل یک لحظه هم برای ارتشی که همواره در شرایط بیخطر جنگیده قابل تحمل نیست.

۴۲ کشور بوده و نه ۲۸ کشور، اما با زور نبوده است. داستان آن این است که می گوید ایران ۲۸ کشور را زیر بلیت خود برده است و خشایار شاه را نشان می دهد که شکست خورده و در واقع آرزوهای تاریخی خودشان را وارد فیلم کرده اند و به آن رنگ واقعیت بخشیده اند. اول اینکه ایرانی ها ظرفیت خودشان را در طول تاریخ نشان دادند. وزیر نفت کشورمان با بیان اینکه بزودی مردم ایران اثرات این توافقات را در حوزه انرژی خواهند دید، افزود: با توجه به عزم جدی دو کشور و نیز در حوزه وزارتخانههای نفت و انرژی ایران و روسیه وجود دارد، بزودی همه این توافقات محقق خواهد شد. این را وسط بگذارید و وحدت جهانی درست کنید، فرهنگ را منتشر کنید تا سالی ۳۰-۲۰ میلیون جمعیت به ایران بیاید و فرهنگ را انتقال بدهد، با همین یک نمونه ارتباطات جهانی را تقویت کنید. به یک تعبیری، همه اش توحید است اما از اول تا آخرش انسانیت است.

می گوید نابود کن تا باشی. این، مبنای نظام سرمایه داری است که حالا به دروغ می گوید من اندیشه لیبرالیسم یا اقتصاد آزاد هستم، اینها دروغ است. نه سرمایه گذاری وجود دارد، نه به او اجازه داده می شود و نه به او توجهی می شود! امروزه، تعدادی غذاهای محبوب وجود دارد که بین آمریکاییها شناخته میشوند، مانند همبرگر، هات داگ، چیپس سیب زمینی، ماکارونی و پنیر و میت لوف. در دوران اشکانیان که اصلا نیروهای نظامی سازمان یافته دائمی وجود نداشته است. بنابراین امروز مرز شرق و غرب دست سپاه و بعضی جاها دست نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعات است. وی با اشاره به بازخورد جهانی این توافقات، خبر داد: خبرگزاریهای بینالمللی در حال حاضر فقط خبر اصلی را پوشش داده و گفتهاند این ارتباطات راهبردی خیلی مهم است؛ میتواند تأثیرگذار بر آینده روابط ایران و روسیه با غرب باشد میتواند دست هر دو طرف را باز بگذارد که امتیازات بیشتری از غرب بگیرند. بسیاری در غرب بر این باورند که این گفتگوها موفق بودهاند، چراکه ناتو با قاطعیت در برابر فشارهای روسیه از خود ایستادگی نشان داده است. اصلا امکان استفاده از زور برای حفظ آن سرزمین نبوده است چون اگر می خواستیم شبانه روز با اسب از این سمت آن به سمت دیگر برویم، یکسال طول می کشیده است.