تکرار سناریوی جنگ عراق برای حمله به ایران!

محمدرضا شاه در توضیح این اصل از سیاست خارجی خود می گوید :در سیاست مستقل ملی،مقام خاصی به خلیج فارس و امنیت آن اختصاص یافته است،علت این است که خلیج فارس شاهرگ حیاتی اقتصاد ایران و اقتصاد دیگر کشورهای ساحلی آن است،و در عین حال امنیت راههای ارتباطی دریای که می باید ارسال نفت را به سراسر جهان تضمین کند به امنیت این شاهراه آبی وابسته است،هر نوع لطمه ای که به این امنیت چه از راه اقدامات نظامی و چه از راه خرابکاری وارد آید نتایجی با ابعادی چنان مخرب خواهد داشت که حتی تصور آن نیز دشوار است.

صوفی تأکید دارد: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی میتواند منجر به ایجاد «شوک» در جامعه شود و جامعه نیز توانایی پذیرش این شوک را نخواهد داشت. همزمان نیز فراکسیون الصدر وابسته به جریان الصدر ورقهای شامل اسامی 76 نماینده را به المشهدانی ارائه کرده و خود را فراکسیون اکثریت اعلام کرد.

روزنامهای فلسطینی با اشاره به مذاکرات باواسطه بین جنبش حماس و رژیم اسرائیل نوشت که این جنبش به مصریها گفته که تنها در ازای آزادی شماری از اسرای فلسطینی، حاضر به ارائه تصاویر سربازان صهیونیست است. نظامیان اسرائیل برای صد و نود و ششمین بار روستای فلسطینی «العراقیب» واقع در صحرای نقب را تخریب کردند. رفتار این مقامات ارشد، تردیدها پیرامون درستی تهدید و حملات “فوری” که آنها مدعی پیشگیری از آن هستند را زیر سوال برده است.

در این یورش که با مقاومت ساکنان ده همراه بود 250 نفر که بیشتر آنها را زنان، کودکان و سالمندان تشکیل میداد کشته شدند. تعداد ساکنان این ده در سال 1948 نزدیک به 700 نفر بودند.

در سال 1978 نیروهای هوایی اسرائیل واحدهای مسکونی و موسسات تجاری منطقه اوزاعی در نزدیکی بیروت را هدف قرار دادند. این فاجعه باعث مهاجرت اکثر اهالی این منطقه به بیروت شد.

عزیز الطوری، عضو «کمیته دفاع از العراقیب» به خبرنگار آناتولی گفت: نظامیان اسرائیل امروز روستای العراقیب در منطقه النقب در سرزمینهای اشغالی 1948 را برای صد و نود و ششمین بار تخریب کردند. نظامیان اسرائیل روستای «العراقیب» واقع در صحرای «النقب» را بار دیگر تخریب کردند. یک کارشناس مسائل بینالملل با اشاره به نقض گسترده حقوق بشر از سوی کشورهای غربی و کانادا، گفت: باید با اقدامات گسترده رسانهای، پژوهشی و حقوقی در سطح بینالمللی، کانادا و کشورهای غربی را که ناقض حقوق بشرند از جایگاه پرسشگری به جایگاه پاسخگویی رساند.

این تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی امریکا سومین دلیل از طرح بازرسی از اماکن نظامی از سوی دولت امریکا را تفرقهافکنی در داخل ایران دانست و ابراز داشت: سومین دلیل از طرح بحث مراکز نظامی، آن است که دولت امریکا میخواهد در صحنه «سیاست داخلی» ایران تفرقهافکنی کند به نحوی که برخی جریانها، کارگزاران «برجام» را مقصر وضعیت پیش آمده معرفی کنند و با تسلط بر فضای عمومی، سیاست خارجه کشور را به سمت و سوی اتخاذ اقدامات تند و حسابنشده ترغیب کنند.

با این حال در سالهای اخیر بسیاری از سربازان سکولار نیز اقدام به بلند کردن ریش صورت خود میکنند و قرار است طی دستورهای جدید صادر شده از سوی مقامهای ارتش اسرائیل با این روند مقابله شود. یکی از هشت جوان فلسطینی که در اثر تیراندازی مستقیم نظامیان رژیم اسرائیل در شهر نابلس زخمی شده بودند، به شهادت رسید. نظامیان رژیم اسرائیل به یک فلسطینی به بهانه تلاش برای حمله با سلاح سرد در قدس اشغالی تیراندازی کردند.

بسیاری از مردان یهودی ارتدوکس در اسرائیل معمولا به منظور نشان دادن مذهبی بودنشان ریش خود را نمیتراشند. در همین راستا خاخام شلومو آوینر ساکن شهرک “بت ال” در یکی از مناطق اشغالی کرانه باختری گفت که داشتن ریش علامت مبارزان یهودی در تاریخ بوده است و توصیه کرد که سربازان از هرگونه دستور برای تراشیدن ریششان تبعیت نکنند.

در حالی که مقامهای رژیم صهیونیستی تلاش زیادی دارند تا سنتهای یهودی را با استانداردهای مدرن در جامعه این رژیم تطبیق دهند اخیرا دستورات جدید برای نظامیان ارتش صهیونیستی به منظور اجباری بودن تراشیدن ریششان اعتراض فراوان برخی خاخامها را در پی داشته است. منابع سوری از آتش زدن زمینهای جنگلی استان القنیطره توسط نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی خبر دادند.

استان بوشهر از استانهای جنوبی ایران و هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. این روستا در استان الخلیل واقع است و در اکتبر سال 1948 شاهد هجوم وحشیانه شبه نظامیان صهیونیست بود که در پی ان 500 نفر به قتل رسیدند که از این بین 200 نفر متعلق به روستاهای دیگری بودند که در این روستا پناه گرفته بودند.

در 10/4/1948 این ده شاهد هجوم 3 گروه مسلح به نام ارگون به سرکردگی مناحیم بگین، گروه شتیرن به سرکردگی اسحق شامیر و گروه هاگانا به سرکردگی دیوید بن گوریون بود. این شهر در سال 1975 بر اثر انفجار یک بمب کارگذاشته شده توسط نیروهای اسرائیلی شاهد کشته شدن 9 کودک بود . طبق قانون برنامه پنجم و ششم توسعه میانگین 8 درصد رشد اقتصادی برنامه ریزی شده اما متوسط آن از سال 91 تا 98 «نزدیک به صفر» بوده است.

به گزارش ایرنا، کمیته نظارت بر انتخابات پارلمانی در لیبی به دلیل غیر ممکن بودن برگزاری انتخابات در موعد مقرر استعفا کرد تا برگزاری آن در ۲۴ دسامبر (۳ دی ماه) با تردیدهای جدی روبه رو شود. نیروهای اسرائیلی در 26 نوامبر سال 1967 بعد از حدود 3 ماه از محاصره روستای حانین در لبنان وارد این روستا شدند و اقدام به قتل ساکنان با تبر کردند.

سپس تانکهاى اسرائیل وارد شده، برخى خانه ها را تخریب مى کنند. نظامیان رژیم اسرائیل در ادامه اقدامات خود علیه مسجد الاقصی، صبح امروز به منزل شیخ عکرمه صبری، خطب مسجد الاقصی یورش بردند. «فارس بارود» (۵۱ ساله) قدیمیترین اسیر اهل نوار غزه در زندانهای رژیم صهیونیستی پس از وخامت حالش و به سبب بیتوجهی پزشکان صهیونیستی در داخل زندان، روز چهارشنبه به شهادت رسید.

این روستا در دو نوبت به فاصله نه روز هدف حملات اشغالگران صهیونیست قرار یکی در در 3 نوامبر 1956 که 500 فلسطینی به قتل رسید و دیگری 12 نوامبر که 270 فلسطینی به شهادت رسیدند. اهالی این روستا پس از هر بار تخریب مجددا آن را بازسازی میکنند. وقایع فاجعه بار این روستا از سال 1948 تا سال 2000 میلادی سری باقی ماند تا اینکه یک اسراییلی به نام تد کاتس در پایان نامه دوره کارشناسی ارشدش با استفاده از آرشیو ارتش صهیونیستی فاش کرد که در این روستا 200 فلسطینی قتل عام شدند.