ثروتمندترین فرد در سال 2022 کیست؟

همچنین وی مدعی شده که بهخاطر عشق به طبیعت انسان دست به کارهای بزرگی میزند. ثروتمندترین فرد در جهان جف بزوس، سهامدار اصلی آمازون با نزدیک به 147 میلیارد دلار دارایی و پس از او به ترتیب بیل گیتس، سهامدار اصلی مایکروسافت با 106.5 میلیارد دلار، برنار آرنو، از ال وی ام اچ با 94 میلیارد دلار و مارک زوکربرگ، سهامدار اصلی فیسبوک با 86.5 میلیارد دلار تا رده پنجم را در اختیار دارند. وی که از طرفداران پرو پا قرص ارزهای مجازی است و در سال جاری توئیتهایش بارها قیمت بیت کوین یا دیگر ارزهای مجازی را جابجا کرده بود، در سالهای قبل به صورت شانه به شانه با جف بزوس، بنیانگذار شرکت فروش اینترنتی آمازون، رقابت میکرد، اما امسال با رشد ارزش سهام تسلا توانست با فاصله زیاد از بزوس جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را تصاحب کند.

  • خرده فروشی
  • زمینه فعالیت: تکنولوژی
  • زمینه فعالیت: خودرو
  • متولد: ۱۴ مه ۱۹۸۴
  • شغل: مدیر عامل تسلا
  • ارزش خالص: ۱۳۶٫۱ میلیارد دلار
  • کشور : چین
  • ارزش خالص دارایی: 123.1 میلیارد دلار

از این ماجرا که بگذریم، خانواده ماسک پنج نفره بود، یعنی یک نفر دیگر در این خانواده وجود داشت، این فرد خواهر برادران ماسک به نام توسکا است. پس از این پرتاب سرنوشتساز، در سال 2012، این شرکت فضاپیمای خود به نام «SpaceX Dragon» را به ایستگاه فضایی بینالمللی متصل نمود. حوزهی فعالیت این صنایع مختلف بسیار متنوع است: تولید مواد خام برای تولید البسه تا مواد نفتی-شیمیایی و حتی نوعی از ظروف و فنجانهای کاغذی. او بعدها در زمینه های مختلف از جمله کارگر ساختمانی، خبرنگار روزنامه و نمایندگی فروش نوشیدنی فعالیت کرد. هر ساله آمار مربوط به میلیاردر های جهان باتوجه به ارزش خالص دارایی شان در سایت Forbes منتشر می شود.

او توانسته است این دارایی خود را از طریق راه اندازی شرکت مدیریت سرمایه سورس Soros Fund Management به دست بیاورد. همچنین زمینه فعالیت و کسب و کار هایی که توانسته اند از طریق آن به این ثروت افسانه ای دست یابند را بیان می کنیم. شاید بتوان گفت که این یکی از عجیبترین اتفاقات سال 2021 بود که ایلان ماسک با ریسک بسیار بالا بر آن فائق آمد. بر اساس این لیست ثروتمندترین مرد جهان جف بزوس و ثروتمندترین زن جهان، فرانسیسازی بنتن کورث مایرز است که در ادامه به معرفی آنها پرداخته شده است. در این مقاله لیست ۲۵ نفر اول ثروتمندترین افراد جهان را معرفی میکنیم. ما هم در این مقاله قصد داریم لیست ثروتمندان جهان در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم.

اما منتقدان تسلا نیز این ادعا را مورد بحث قرار داده اند. بافت شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) را اداره میکند که بیش از 60 شرکت ازجمله شرکت بیمه گایکو (GEICO)، شرکت باتریسازی دوراسل (Duracell) و رستورانهای زنجیرهای دایری کوئین را در اختیار دارد. موفقیت به انسانهای ساده تلقین میکند که هیچ وقت شکست نخواهند خورد. تسلا در ژانویه ۲۰۱۸ اعلام کرد ایلان ماسک طی ۱۰ سال آینده تا زمانی که ارزش بازار آنها به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد، برای کار در این شرکت هیچ حقوق، تشویقی و سهامی دریافت نخواهد کرد.

او لیسانس اقتصاد را از همان دانشگاه دریافت کرد و برای گرفتن لیسانس دوماش، یعنی فیزیک نیز همانجا ماند. بعد از ترک پنسیلوانیا، مقصد بعدی ماسک، دانشگاه استنفورد کالیفرنیا بود تا دکترای فیزیک انرژی خود را نیز از آنجا دریافت کند. ماسک، بیانیه مفصلی را در مورد “ربات تسلا” (Tesla Bot) ارائه کرد که با یک جلسه پرسش و پاسخ به همراه گروه سازنده این محصول نیز همراه بود. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ارز دیجیتال، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، توییت جدیدی را درباره میمِ دوج ( تصویر معروف سگ شبا اینو) منتشر کرده است. تسلا در حال حاضر به طور کامل در حال کار روی ربات تسلا، با نام رمز Optimus Prime، میباشد. بنا به گزارش بنیادهای مالی، با ترقی ارزش سهام تسلا، رئيس ۴۹ ساله آن ایلان ماسک نیز ثروتمندترین فرد جهان شده است.

اولین گام شما در هر کار باید تصدیق ممکن بودن آن باشد. ناراضیترین مشتریان، بهترین منابع یادگیری برای کسب و کار شما هستند. در ابتدا به هر شغل کم درآمدی راضی بود و کار میکرد و زندگی را با فقر میگذراند. در حال حاضر، ارزش کل دارایی این بیست و پنج نفر به 1.5 تریلیارد دلار میرسد و حدود 16 درصد کل دارایی میلیاردرهای جهان را تشکیل میدهد. در حال حاضر خدمات استارلینک به شمال غربی آمریکا، بخشهایی از کانادا و بخشهای از بریتانیا محدود شده است. پس از ترک پنسیلوانیا، ایلان ماسک برای گرفتن مدرک PhD در رشته انرژی های فیزیکی به دانشگاه استفورد در کالیفرنیا رفت. اگر برای کار کردن دلیل داشته باشید، راحتتر میتوانید انرژی انجام هر کاری را پیدا کنید.

این تاسیسات هر دو روز یک بار آسمان شب را اسکن کرده و مشاهدات اجرام کیهانی مانند ابرنواخترها و سیارکهای نزدیک به زمین را جمعآوری میکند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب نوجوانی که یک ربات توییتری ساخته است که بهروزرسانیهای لحظهای در مورد حرکات جت شخصی ایلان ماسک ارائه میکند، میگوید اگر این کارآفرین میلیاردر، ۵۰ هزار دلار به او بپردازد، حساب کاربری خود را حذف خواهد کرد. او به ایلان ماسک میگوید با ۵۰ هزار دلار میتواند خرج تحصیل خود را تامین کند یا دستکم یک تسلای مدل ۳ بخرد. از آن زمان، نگرانیها در مورد اینکه چگونه این ماهوارهها ممکن است آسمان تاریک و آرامی را که دانشمندان برای مطالعه جهان به آن تکیه میکنند، به خطر بیاندازند یا حتی مانع از شناسایی سیارکهای خطرناک نزدیک به زمین شوند، افزایش یافته است.