جدیدترین خبرهای «نظامیان روسیه

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی توان سیاسی، اقتصادی و رزمی فدراسیون روسیه کاهش یافت. این تضمینها بهصورت خاص گسترش بیشتر ائتلاف ناتو به شرق و ورود کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق به آن را مردود میداند. در حالیکه روسیه خواستار تضمین امنیتی شده است، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که واشنگتن بنا به درخواست روسیه، به پیشنهادات این کشور در زمینه تضمین امنیتی در شرق اروپا پاسخ مکتوب ارائه کرده است.

من از رهبر معظم انقلاب تقاضا دارم واز سران عربستان درخواست می کنم وارد گفتوگو شوند که این امر به نفع فلسطین ، یمن و جهان اسلام است. » برخی اخبار و شواهد غیررسمی نشان میدهد که گویا دیدار صورتگرفته میان روحانی و رهبر معظم انقلاب، مربوط به یک ماه گذشته است که خبرش دیروز توسط مهاجری توئیت شد، البته دیدار رهبر انقلاب با روسایجمهور پیشین امر جدیدی نیست و مسبوقبهسابقه بوده است.

يکي ديگر از سياستهاي اقتصادي سيد محمد خاتمي، يکسان سازي نرخ ارز بود که به اعتقاد برخی اين مساله جلوي بسياري از رانتها گرفت که معمولا بدين شکل ايجاد ميشد. احمدينژاد در انتخابات، شعار مبارزه با مفاسد، آوردن پول نفت بر سر سفره مردم و عدالت را داده بود و به اين سبب، کل تيم اقتصادي دولت به جز رئيس کل بانک مرکزي را تغيير داد که البته او نيز دو سال بيشتر در پست خود باقي نماند و جاي خود را در سال 86 به طهماسب مظاهري داد.

نقشه ۱۰ اگورا شامل کل سرزمین تاریخی فلسطین، اردن هاشمی، سوریه، لبنان، عراق، نصف شبه جزیره سینا و یک سوم عربستان سعودی تا مدینه منوره است. الزواوی در سال ۱۹۳۷ در شهر صفد منطقه الجلیل، زادگاه رئیس دولت فلسطین، به دنیا آمد.

در ساعات اولیه امروز (پنجشنبه) در منطقه «دنیپرو» در کارخانه تجهیزات موشکی «پیودنماش» و زمانی که نگهبانان در آغاز شیفت کاری خود، سلاحهایشان را تحویل میگرفتند، یک نظامی به دلایلی نامعلوم شروع به تیراندازی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه روسیه و سفارت ارمنستان در مسکو خواستار خروج فوری شبهنظامیان خاورمیانه و شمال آفریقا از منطقه قرهباغ شدند. همچنین ادعا شده بود که مسکو از بحران مهاجران در مرزهای بلاروس برای انحرف افکار عمومی از تدارک نظامی برای حمله به اوکراین استفاده می کند.

این در حالی است که روز گذشته نیز خبرگزاری بلومبرگ مدعی شده بود که آمریکا اطلاعاتی را در اختیار شرکای اروپایی قرار داده که حاکی از تشدید حضور نظامی روسیه در مرزهای اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که دولت واشنگتن گفتگوهایی را با مسکو و کی یف درباره تشدید حضور نظامی روسیه در مرزهای اوکراین انجام داده است. سخنگوی کاخ سفید می گوید نمی تواند درباره گزارش ها مبنی بر تجهیز اوکراین به تسلیحات کشنده اظهارنظری کند اما واشنگتن با مسکو و کی یف درباره حضور نظامیان روس در مرز اوکراین صحبت کرده است.

روسیه قویا چنین ادعاهایی را رد کرده اما تأکید کرده تداوم حملات توپخانهای نیروهای اوکراینی علیه مناطق خودمختار روس زبان این کشور واکنش مسکو را در پی خواهد داشت. وی درباره پاسخ احتمالی آمریکا در بحران اوکراین نیز گفت: نمیخواهم درباره واکنش بالقوه ایالات متحده گمانهزنی کنم.

این درحالی است که چنین دیدارهایی با روسایجمهور پیشین نیز برقرار بوده و امری معمول است. همچنان در جلسه مشکلات قوم کجر در الینگار لغمان نیز به بحث گرفته شد، تصامیم لازم اتخاذ گردید و نیز در جلسه استماعیه ایجاد هماهنگی بین دو قوه مقننه و اجرائیه در جهت حل مشکلات وارده در داخل و خارج کشور تاکید و موافقه صورت گرفت .

در پی این اقدام بین اعضای خانواده و نیروهای پلیس درگیری صورت گرفت و پدر خانواده محمود صالحیه تهدید شد که خانهاش را منفجر خواهند کرد. جلسات روزانه هفتگی خودشان را هم دارند و البته وقت بیشتری را برای خانواده صرف میکند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، «یوژماش» یک کارخانه هوافضا است که مواد مربوط به بخش دفاعی، هوانوردی و کشاورزی را تولید و آزمایش میکند. اخبار بین الملل- وی مدعی شد: در دولت قبلی، صنایع انرژی آمریکا تحت حملات بیوقفه و بیامان بود، اما در دولت من، تولید نفت ایالات متحده افزایش یافت و به سه میلیون و یکصد هزار بشکه در روز رسیده است.

عدهاي از دولت خاتمي براي ايجاد فضاي فرهنگی که با رشد رسانهاي کشور و هنری و غيره همراه بود، راضیاند و عدهاي معتقدند دولت خاتمي حوزههای فرهنگی را به آشفتگی و ولنگاری کشاند. توافق شراکت جامع و پیشروی ترنس-پاسفیک، عملا به این خاطر که در تضاد با منافع اقتصادی اروپا بود، از بین رفت و پیمان تجاری اقیانوس آرام که با وجود 12 عضو از جمله آمریکا، تنها به این خاطر که منافع مالی و دارویی آمریکا و سایر لابیهای حامی آن را تامین میکرد، از اعتبار افتاد، طوریکه ترامپ در 23 ژانویه 2017 کنارهگیری آمریکا از این پیمان را اعلام کرد.

در توضیح استراتژی ناسیونالیسم مثبت محمد رضا شاه می گوید:با تحول اساسی که با قیام ملی 28 اُمرداد 2512 در زندگی سیاسی و اجتماعی ایران روی داد، سیاست ما بجای موازنه منفی بر پایه ی ناسیونالیسم مثبت قرار گرفت،مفهوم این سیاست اتخاذ رویه ای بود که حداقل استقلال سیاسی و اقتصادی کشور را براساس مصالح ملت ایران تامین کند و به جای انزواطلبی به ما امکان همکاری وسیع با همه کشورها را در کنار حفظ حاکمیت و حقوق ملی به ما بدهد،در این سیاست ناسیونالیستی که بعداً مستقل ملی نامیده شد تاکید اصلی همواره بر روی لغت ملی بود بدین معنی که می بایست در هر صورت و تحت هر شرایط جهانی پایتخت ما خواستگاه تمام تصمیمات مربوط به امور ملی و بین المللی و داخلی و خارجی ما باشد و سرنوشت کشور بطور کامل و قاطع در مراکز تصمیم گیری خود ما تعیین شود.

رسانههاي اصولگرا نيز، همواره حمايت تمام قدي از وي داشته و دولت او را پرکارترين دولت تاريخ ميدانستند.انتخابات جنجالي 88 در پايان دولت نهم، دوباره احمدينژاد را براي يک دوره چهار ساله به عنوان رئيسجمهور ايران معرفي کرد اما دوره دوم احمدينژاد از بسياري از جهات با دوره اول متفاوت بود.