درسهای موفقیت از ایلان ماسک

لورن پاول جابز در تاریخ ۶ نوامبر سال ۱۹۶۳ متولد شد. سوزان کلاتن در آوریل سال ۱۹۶۲ در آلمان متولد شد. مادرش ژوهانا کونت تاجر بود و هنگام مرگ در سال ۲۰۱۵ هشتمین فرد ثروتمند آلمان و ۷۷ امین فرد ثروتمند دنیا بود. دومین فرد ثروتمند جهان هم امسال جف بزوس بود که با وجود همه فراز و نشیبها توانست ۵ میلیارد دلار به ثروت خود در سال ۲۰۲۱ اضافه کند و هم اکنون ۱۹۵ میلیارد دلار ثروت دارد. وی هم اکنون با ۷۲ سال سن ثروتمندترین فرد اروپاست و مالک شرکت ال وی ام اچ است که برندهای لوکس زیادی نظیر لوییس ویتون، کریستین دیور، و گیونچی را در زیر مجموعه خود دارد.

  1. شغل: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل ال و ام هاش (LVMH)
  2. محل زندگی: لاکرونیا، اسپانیا
  3. سن: 66 سال
  4. محل زندگی: وود ساید، کالیفرنیا

وی با اشاره به این موضوع به ضرورت تغییر در قوانین مربوط به سفرهای فضایی اشاره کرد و افزود: بدون انجام اصلاحات عمده نظارتی بشر نمیتواند تبدیل به یک تمدن فضایی شود. این میلیاردر آمریکایی که به تازگی از همسرش جدا شده امسال مدیریت شرکت آمازون را رها کرد و گفت میخواهند وقت بیشتری را صرف بنیاد زمین بزوس و شرکت فضایی بلو اوریجن کند. از خریدهای مهم این شرکت در سالهای پیش رو، سهام شرکت واشنگتن پست بود.

پاندمی کرونا نه تنها کسب درآمد ثروتمندان را متوقف نکرده، بلکه با رشد بازارهای سهام و همچنین رشد ارزش موارد دیگر از جمله کالاهای مختلف و رمزارزها، جمع دارایی ۵۰۰ ثروتمند برتر جهان از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده است. راننده خودرو که پس از وقوع تصادف آسیب ندیده بود؛ ادعا کرد که وجود مشکل فنی موجب شتاب گرفتن خودبهخودی اتومبیل شده است. پس از به دنیا آمدن دخترش، او و همسرش عهد کردند 99 درصد سهام فیسبوک خود را به بهبود پتانسیلهای انسانی، برابری و توسعه جهانی اختصاص دهند.

در سال 2007 اتفاق مهمی در فیسبوک رخ داد. پدرش هربرت کونت صنعتگری بود که شرکت bmw را از ورشکستگی نجات داد و آن را سودآور کرد. یکی از این افراد “پیتیر نیکلسون” مدیر اجرایی بانک “نوا اسکوتیا” بود. کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی یانگ هویان عنوان پنجمین زن ثروتمند دنیا را به خود اختصاص داده است که اکنون به عنوان مالک اصلی شرکت کانتری گاردن نیز شناخته شده است. وی امروزه رتبه ۱۰ هم از فهرست ثروتمندترین زنان جهان را به خود اختصاص داده است.

وی در حساب کاربری توییتر خود گفت: تولید رپتور به صورت هر ۴۸ ساعت یک بار در حال نزدیک شدن است. خودرویی اسپورت که در ۳٫۷ ثانیه سرعت آن از صفر به ۹۷ کیلومتر بر ساعت میرسد. تنها در ۲۰۲۰ ارزش هر سهم آمازون از ۲,۰۰۰ دلار به ۳,۵۰۰ دلار رسیده است. تعریف زیلیونر الف است فردی که بسیار ثروتمند استبه شخصی با مبالغ به ظاهر بی پایان ، یک پنت هاوس در منهتن ، یک هواپیمای خصوصی و یک خانه ده میلیون دلاری در کالیفرنیا نمونه ای از یک میلیاردر است. ماسک، همواره به دنبال ایده های جدید بوده و هست و هیچ وقت از ایدههای جدید نترسید. البته که از سال ۲۰۱۰ تا به امروز این لیست ۱۰ تایی دستخوش تغییرات بسیاری شده است، ولی در حال حاضر که انتهای سال ۲۰۲۰ هستیم، این لیست بروزترین لیست از ثروتمندترین زنان جهان ۲۰۲۰ است که در آن مکنزی اسکات بیزوس همسر سابق جف بزوس ثروتمندترین زن جهان در سال ۲۰۲۰ لقب گرفته است و جالب است بدانید، اول شدن این خانم در لیست ثروتمندترین زنان جهان ۲۰۲۰ بیشتر به خاطر بیماری کرونا بوده و این باعث شده تا مکنزی اسکات از رتبه های پایین تری به این جایگاه برسد.

ایلان ماسک در توییتی اشاره کرد که تسلا احتمالاً دارایی بیتکوین خود را فروخته است و باقی آن را هم به فروش خواهد رساند. ایلان ماسک چه سکههای نگهداری میکند؟ پاسخ به این سوال که اینترنت ایلان ماسک در ایران چه موقع در دسترس قرار میگیرد چندان ساده نیست. شاید پی بردن به رازهای ذهن او از هرکدام از شما ایلان ماسکی دیگر بسازد. محصولی به نام نونگ فو اورچرد Nongfu Orchardکه نوشیدنیهای میوهای بود که داخل بطریها از دانههای میوهای پر بود.

ژونگ شان شن صاحب شرکت نانگ فو اسپرینگ است که در زمینه تولید آب معدنی فعالیت می کند. در سال2003 شرکت نونگ فو اسپرینگ برای اولین بار محصول دیگری را وارد چرخه تولید خود کرد. طبق شاخص میلیاردهای بلومبرگ، دارایی ۱۰ ثروتمند اول جهان برای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است. حتی استیو جابز نیز یک بار به دلیل خدمات خود به شرکت اپل، یک هواپیمای بوئینگ ۷۹۷ پاداش گرفت! مشکلات ایلان ماسک با هیئت مدیره آغاز شد و در نهایت در سال 2002 هیئت مدیره این شرکت تصمیم گرفت پی پال را به یک شرکت دیگر به نام eBay بفروشد.

ایلان ماسک قصد دارد که 1 میلیون نفر را برای استعمار مریخ به این سیاره بفرستد! نورالینک احتمالا فناوری خود را برای افرادی که از دیگر آسیبهای ذهنی رنج میبرند نیز ارائه خواهد کرد و حتی این ظرفیت را دارد که روزی افراد سالم نیز از آن استفاده کنند. او کارآفرین، سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که امروزه بزرگترین سهام دار شرکت اپل به حساب می آید، همچنین ۸ درصد از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد. طبق شاخص میلیاردهای بلومبرگ، جمع دارایی ثروتمندترین افراد جهان هماکنون به بیش از ۸.۴ تریلیون دلار رسیده است که بیشتر از تولید ناخالص داخلی تمام کشورهای دنیا به غیر از چین و آمریکا است.

آنها ازدواج کردند و صاحب پنج پسر شدند، یک دوقلو و یک سهقلو و در سال 2008 هم از یکدیگر جدا شدند. با این حال، او صاحب شرکتی است که در چند وقت اخیر قیمت آن از مرز 2 تریلیون دلار عبور کرده است. او نوه فرانکلین کلارنس مارس، بنیانگذار یکی از بزرگ ترین کارخانه های آبنبات در ایالات متحده به نام مارس اینکورپوریتد است که در حال حاضر یکی از بزرگ ترین شرکت های خصوصی در آمریکا به حساب می آید. ژونگ شانشان کمک بسیاری در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در چین انجام داده است و به عنوان رئیس کل شرکت وانتای Wantai که شرکت بزرگ تولید دارویی است فعالیت میکند. آنها تنها به دانشگاه اورگن ۵۰ میلیون دلار کمک اهدا کرده اند.

این زوج تصمیم گرفتند ۹۹ درصد از داراییهای خود را به بنیاد خیریهای بهنام خود اهدا کنند. خانم والتون ۷۶ ساله که متولد فرانسه است، دختر سام والتون معروف و یکی از سهامداران اصلی شرکت خرده فروشی وال مارت یعنی بزرگ ترین فروشگاه زنجیره ای در جهان است. خرید بزرگ بعدی، سهام رسانهی ABC بود که در سال 1979 میلادی انجام شد. آلیس و دیگر اعضای خانواده والتون، مالک حدود نیمی از سهام وال مارت هستند. بعد از انتشار فیلم لو رفته امبر هرد و ایلان ماسک ارتباط این دو پایان یافت. ایلان ماسک در سال 2016 رابطه کوتاهی با آمبر هرد برقرار کرد. زاکربرگ در جولای سال 2019 توسط کمیسیون تجارت فدرال به 5 میلیارد دلار – که بزرگ ترین مجازات در طول تاریخ است – جریمه شد. رهبران بزرگ اعتمادبهنفس راسخ و محکمی دارند.