دیدار وزیر خارجه کشورمان با رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان

مری ترامپ همچنین اضافه کرد: ایوانکا اطلاعاتی دارد که مردم آمریکا باید بدانند و باید داوطلبانه با کمیته تحقیقات ششم ژانویه همکاری کند. ایرج ندیمی در گفتو گو با ایسنا درباره وزرای پیشنهادی برای کابینه سیزدهم اظهار کرد: در ارتباط با لیست پیشنهادی رئیس جمهور موضوعات قابل بحث و بررسی وجود دارد.

  1. روز سال نو؛ ۱ و ۲ ژانویه
  2. بیمه مسافرتی
  3. تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۹۰۱۴۲۲
  4. اصل و کپی پاسپورت همسر و مدارک ازدواج (در صورت تأهل)
  5. ایتالیا: سفارت کانادا در رم
  6. امکان پیکاپ ویزای کانادا در کشور ترکیه وجود دارد

حسین امیرعبداللهیان برای وزارت امور خارجه، دیگر فردی بود که برنامههایش برای جانشینی جواد ظریف مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت. به صورتی که منجر به رد یا تأیید نظرات آن ها شود. بیشترین تأکیدات رهبر انقلاب در سالهای اخیر بر حل مشکلات معیشتی مردم و قوی کردن اقتصاد کشور بوده است؛ مغرضانی که جز بدخواهی برای ایران و مردم در سر ندارند، تلاش کردند این تأکیدات را به مخالفت رهبری با دولت ترجمه کنند، در حالیکه این رویکرد رهبر انقلاب، بالاترین سطح از کمک و حمایت از دولت بود؛ نتیجه تلاش برای دور نگهداشتن دولت از حاشیهها و هدایت آن به میدان خدمت و اقدام و عمل، در صورتی که با همراهی دولت همراه شود، موفقیت دولت و اقبال عمومی به خدمات دولت خواهد بود و این چیزی نیست، جز سرافرازی و موفقیت برای دولت و نظام.

آنچنان که در کتاب “دولتهای شهید رجایی، شهید باهنر و آیتالله مهدویکنی” که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده آمده است، محمدجواد باهنر در مصاحبه با مجله “پاسدار انقلاب” در اینباره گفته بود: «ما برای تشکیل کابینه جدید و تصمیمگیری درباره وزرای گذشته مشورتهای فراوانی با افراد صاحبنظر و همچنین انجمنهای اسلامی، نهادهای انقلابی، نمایندگان مجلس و مسئولان متعهد و صدیقمان کردهایم و میکنیم. دفتر نیویورکنیویورک – ایرنا- یک نظر سنجی جدید نشان می دهد که کمتر از ۳۰ درصد از افراد واجد شرایط رای دادن در آمریکا می خواهند جو بایدن رئیس جمهوری کنونی یا دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین…

سیاستهای جدیدی که ترامپ نسبت به چینیها اعمال میکند، موجب نمیشود شغلها به آمریکا برگردد؛ یعنی اینجور نیست که آمریکا با بستن تعرفه و جنگیدن با چین بتواند به آن آمریکای دهههای پنجاه و شصت و هفتاد برگردد. گفتنی است پس از ۴ ساعت، امنیت به این نهاد آمریکایی بازگشت.

ترامپ، که در اتاق ناهار خوری خصوصی خود برای تماشای پوشش تلویزیونی بود، برای بررسی امنیت پنس هیچ تماسی برقرار نکرد. اگر در مورد دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی برای خانم ها ، اطلاعاتی ندارید ، کلیک کنید. حضور در درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب و آیات عظام فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی و مرحوم آیتالله حاج آقا مجتبی تهرانی، حضور و فعالیت در اطلاعات عملیات سپاه از سال ۱۳۵۹، از مهمترین سوابق وی به حساب میآید.

در خصوص برخی وزارتخانهها مثل علوم، آموزشوپرورش و ارشاد اسلامی، رهبر انقلاب اسلامی حساسیتهایی دارند، چراکه انحراف در آنها، موجب ایجاد انحراف در حرکت کلان کشور به سمت آرمانها میشود و نگهبانی و مراقبت در خصوص حرکت عمومی به سمت آرمانها وظیفه قطعی رهبری است اما در انتخاب مسئولان این وزارتخانهها، ورود نمیکنند؛ و در خصوص اکثریت کابینه نیز در همه ادوار تا آنجاکه از سوابق امر بر میآید نظری ابراز نمیکنند لکن همواره تأکید دارند که وزیران، افرادی کاری و بهدور از حاشیه باشند، زیرا همانطور که در نظر مردم، کارآمدی و موفقیت دولت، موفقیت نظام است، ضعف و ناکارآمدی دولت نیز به حساب نظام گذاشته میشود.

وصیت نامهٔ پدر ترامپ، که در ۱۹۹۹ درگذشت، عمارتی با قیمت تخمینی ۲۵۰-۳۰۰ میلیون دلار را به طور مساوی بین چهار فرزند بازمانده اش تقسیم کرد. شاید در ظاهر هدف اصلی ترامپ مقابله با استبداد توییتر و فیسبوک باشد اما نباید فراموش کنیم ترامپ بیش از آنکه سیاستمدار باشد یک کارآفرین خبره است و در درجه اول نگاهش به کسب سرمایه است. این عمارت حدود 2 هزار متر مربع مساحت داشته و دارای دو منزل اصلی و منزل مهمان هست که مجموعا 11 اتاق خواب و 12 سرویس بهداشتی کامل دارد.

و تکرار میکنیم که آن هدف، اطمینان یافتن از این موضوع است که ایران هرگز نمیتواند یک سلاح هستهای به دست آورد. پس سوالی که ذهن را درگیر می کند این است که در یک نگاه کلی چه تفاوتی میان دونالد ترامپ بیزینس من و تاجر با جو بایدنی است که سابقه هشت سال معاون اولی دولت باراک اوباما و طولانی ترین ریاست کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده را در کارنامه خود دارد؟

وظیفه اصلی وزیر امور خارجه این است که سیاست خارجی آمریکا را اجرا کند. رستم قاسمی که به عنوان کاندید ریاستجهموری نیز پیشتر بین زبانها افتاده بود. بوئینگ سوختگیری هوا به هوا انجام میدهد؟ انجام فعالیت های مربوط به صنایع و معادن در قالب تفویض اختیارات وزارتخانه ها به بخش خصوصی. آن وزارتخانه کسانی هستند که حتی چندین سر و گردن بالاتر از وزیر قرار دارند. مقتدا صدر، رهبر جریان صدر در عراق از اظهار نظر مستقیم در این باره خودداری کرده و نمایندگان این جریان در پارلمان را برای مشارکت در جلسه انتخاب رئیس جمهور – که از حزب دموکرات کردستان عراق معرفی شده است – آزاد گذاشته است.

نخست وزیر که خود در جلسه پارلمان حضور نداشت روز پنجشنبه پیش بینی کرده بود که کابینه اش از این رای عدم اعتماد جان سالم به در نمیبرد. «نمایش قدرت و اتحاد» عنوان دیگری در صفحه نخست است که با تصویر اصلی همراه شده است؛ تصویری از مراسم افتتاحیه بازیهای زمستانی 2022 پکن. محمل اصلی تصمیمگیریهای دولت، کابینه یا همان هیئت دولت است. «جنگ داخلی در کابینه، در حالی که به نخستوزیر گفته شده سوناک را اخراج کند» عنوان گزارش اصلی تایمز است.

او در اتاق اختصاصی خود در کاخ سفید نشسته بود و همه چیز را از تلویزیون تماشا میکرد و به مدت چندین ساعت هیچ کاری انجام نداد؛ در حالی که پلیس هدف حمله قرار گرفته بود، جان مردم در خطر بود و پایتخت کشور تحت محاصره بود. یعنی تنها مسیری که برای آمریکا باقی مانده، تحریم و فشار آوردن به مردم ایران است که این چیز جدیدی نیست و این را اوباما شروع کرد.

در حالی که همگان منتظر بودند روز یکشنبه ۱۷ مرداد اسامی اعضای کابینه رئیسی به مجلس برسد، این اتفاق رخ نداد و خبرها حاکی از آن است که اختلافات داخلی در دفتر رئیسجمهور جدید مانع از این کار شده است و شاید رئیسی نتواند طبق وعدهای که داده است، عمل کند. با این حال، از حدود دو هفته قبل، یک جریان خبری که از پشتیبانی پر حجم رسانههای خارج از کشور نیز برخوردار است، درصدد القای این ادعاست که تکتک اعضای کابینه با نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظلهالعالی) انتخاب میشوند.

محمدرضا خباز در گفتگو با نامه نیوز درباره عملکرد ۶ ماه نخست دولت سیزدهم گفت: تا قبل از معرفی کابینه با خوشبینی معتقد بودم یکی از ویژگی های این دولت هماهنگی اعضای کابینه با یکدیگر است اما بعد از معرفی اعضای کابینه احساس کردم که همه اعضای کابینه را شخص آقای رئیسی انتخاب نکردند، با این توضیح که وقتی وزرای پیشنهادی برای معرفی خود به کمیسیون های تخصصی مجلس رفتند، تازه در راهروهای مجلس همدیگر را شناختند؛ این اتفاق نشان می داد که دولت از یک انسجام فکری برای اداره کشور برخوردار نیست.