«روحانی واقعا رئیسجمهور بدشانسی بود

نیروهای نظامی امریکا در بغداد کنترل جمعیت را با تقسیم شهر از طریق قرار دادن موانع سیمانی، برقراری حکومت نظامی و سرشماری انجام دادند و قانون منع رفت و آمد را اعمال کردند و در همه نقاط پاسگاههای امریکایی دیده میشدند.

هم چنین، کلی به همکاراناش گفته بود که اگر دابز علیه یکی از کارکنان ارشد کاخ سفید صحبت کند آن فرد به سرعت در معرض خطر عزل از سوی ترامپ قرار خواهد گرفت و از چشم رئیس جمهوری سابق خواهد افتاد.

در صورت مقابله با شورش در کشوری با مقیاس امریکا تنها راه برای موفقیت ارتش به منظور سرکوب خشونت در قرنطینه قرار دادن امریکا خواهد بود. با این وجود، تصور وقوع کودتا در امریکا به گونهای که برای مثال، تانکها در خیابانی در پنسیلوانیا کنترل نظامی را تحمیل کنند بعید به نظر میرسد.

با این وجود، دلیل واقعی بعید بودن کودتا در امریکا آن است که چنین رویدادی پیشتر در آن کشور رخ نداده است. ایالات متحده در حال حاضر دارای طیف متنوعی از جنبشهای ضد دولتی از نئونازیها تا شهروندان مستقل است. پینتر در مصاحبه اخیر خود به پایگاه خبری د هیل گفت:این موضوع در سطح جهانی به یک مسئله مهم تبدیل شده است.

تحت شرایط قانون شورش، وزارت دادگستری نهاد فدرال و مسئول در موارد صلحسازی داخلی است. سناتورهای دموکرات در آمریکا پیشنهاد وضع این تحریمها در صورت اعزام نیروی نظامی از سوی روسیه به داخل خاک اوکراین را مطرح کردهاند. کشورهای دیگر حتی دموکراسیهای مستقری، چون کانادا نیز در میانه تحولات شدید حکومت نظامی را وضع کرده اند.

قانونی مصوب سال ۱۸۰۷ میلادی سرکوب شورش علیه یک دولت ایالتی با درخواست فرماندار را میسر میسازد. با این وجود، آیا می توانید به یاد بیاورید که همسرتان چه احساسی نسبت به خود ایجاد کرده است؟ خشونت سیاسی امروز در امریکا بسیار سازماندهی شده است.

اما با توجه به حل بسیاری از مسایل در 4 سال گذشته و کسب یک آرامش اقتصادی نسبی، هم اکنون وی میتواند نسبت به انتخاب اعضای کابینه وزرای کابینه دولت دوازدهم آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

نمونه آن استفاده از نیروی مسلح برای مقابله با شورشهای لس آنجلس در سال ۱۹۹۲ میلادی بود. برای آماده کردن شما جهت سفر هیجانانگیز مطالعه در خارج از کشور در اروپای شرقی، در اینجا نکات کوچکی وجود دارند که قبل از رفتن باید بدانید. موضوعی که پس از مخالفت صریح مراجع از دستور کار دولت خارج شد.

در این میان البته آن چه بیش از افت برابری نرخ ریال نگران کننده است، از بین رفتن «امید و اعتماد مردم» است؛ اعتماد به این که دولت راه کاری برای بیرون رفت از این وضعیت ندارد. در این میان، عملیات اطلاعاتی نقطه ضعف بزرگ ارتش امریکا خواهد بود.

بایدن در اسکرانتون، پنسیلوانیا و شهرستان نیوکاسل، دلاویر بزرگ شد. گستردگی ایالات متحده از نظر جغرافیایی و جمعیتی یک مشکل نظامی بزرگ ایجاد میکند. زمانی که در یک کنفرانس مطبوعاتی در کابل از سفیر امریکا در این رابطه پرسیده شد، از این که این نامههای محرمانهاش به بیرون درز کرده، ابراز تاسف کرد و از اظهار نظر در مورد آن خودداری نمود.

در عمل، این بدان معناست که رئیس جمهور یک نماینده ارشد غیرنظامی دادستان کل را برای نظارت بر عملیات نظامی منصوب میکند. در آن زمان یکی از سخنگویان «فاکس نیوز» گفته بود که هیچ یک از مجریان فاکس نیوز نمیدانستند که مشاوره هایشان تا این اندازه با توجه ویژه از سوی ترامپ مواجه شود.

اگر آنان هم چنان به اجرای اهداف اعلام شده خود برای سرنگونی دولت فدرال و تحمیل دیدگاه خود با زور اسلحه ادامه دهند همان طور که وقایع ۶ ژانویه ۲۰۲۱ نشان دادند در آن صورت چه خواهد شد؟

آنها تنها از مقامات طالبان که بیست سال قبل حکومتش را سرنگون کرده بودند میخواستند که دولتی «فراگیر» تشکیل دهد و به حقوق زنان احترام بگذارد. اما سوالی که ذهن هر کس را به خود جلب میکند، نام بردن دوشهر مهم صهیونیست ها یعنی ” تل آویو” و “حیفا” است، اینکه چرا رهبر معظم انقلاب اسمی از “حیفا” می آورند؛ اگر جستجویی در پایگاه اطلاع رسانی ایشان بیاندازیم، مشاهده می کنیم، ایشان نام “حیفا” را برای اولین بار اعلام میکنند، براستی “حیفا” چه موقعیتی استراتژیک برای رژیم غاصب صهیونیستی دارد؟

1. همه توان خود را صرف تحقق اهداف و برنامههای دولت اسلامی به ویژه اصول عدالت گستری، مهرورزی، خدمت به بندگان خدا و پیشرفت و تعالی مادی و معنوی کشور که برخاسته از اصول انقلاب اسلامی است، نمایم.

با این وجود چنین اتفاقی رخ نداد و دولت آقایروحانی از همه ظرفیتهای موجود برای پیشبرد برنامههای خود استفاده کرد. اکنون امریکا زندانیترین جامعه جهان با دارا بودن حجم بالای زندانیان محسوب میشود.

تجربه نامشروع بودن هر نیروی اشغالگر از فرانسویها در الجزایر و هندوچین گرفته تا روسها در افغانستان و بریتانیاییها در همه جا خود را نشان داده است. در سرمقاله روزنامه عربی «رأی الیوم» آمده است که اظهارات بیتان به عنوان عضو کنست از حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو»، عجیب نبود.

از نظر جهانی این موضوع بیسابقه نبوده است: در شیلی در سال ۱۹۷۳ میلادی زمانی که دموکراسیای مبتنی بر قانون اساسی برای دست کم ۴۸ سال برقرار بود ارتش کودتا انجام داد و به سیاست حزبی پایان داد. پرسش این است که اگر ارتش آمریکا موظف به پاسخگویی مشابه باشد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

مسئولان کنونی هم باید همین نگاه را داشته باشند و فارغ از آنچه در گذشته رخ داده، نگاهشان این باشد که چطور میشود اوضاع را سروسامان داد. در این دوران مجموعا 153445میلیون دلار كالا به كشورمان وارد شده است. ناکامی ستاد مشترک ارتش امریکا در رسیدگی به ماهیت اطلاعاتی منازعات در قرن بیست و یکم نمونه دیگری از قدیمیترین بحرانها در جنگ است.

در برابر کشورهای همسایه افغانستان فقط متکی به حمایت امریکا است اما اطمینان نیست که از حمایت جدی برخوردار شود یا نه. هر ژنرالی که دستورالعملی برای عملیات ضد شورش را نوشته یا در مورد دلایل شکست در افغانستان و عراق گزرش داده از جمله «دیوید پترائوس» ژنرال بازنشسته ارتش همین ضعف را بیان کرده است.