زنانی که از شیطنتهای ترامپ شکایت کردند (+تصاویر)

زیبایی و ظرافت پنتهاوس ترامپ کار طراح امریکایی آنجلو دانگیا (Angelo Donghia) است که او را «سن لورانِ مبلها» (the Saint Laurent of sofas) میخوانند. ترامپ اینبار گام بسیار بلندتری برداشته است. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، دریافت وقت از سفارت کانادا و انجام مراحل بیومتریک ویزای کانادا یکی از مراحل بسیار مهم در فرآیند اخذ ویزای کانادا است و چنانچه این مرحله را انجام ندهید، پرونده شما به جریان نخواهد افتاد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به صلاحیت وزرای کابینه سیزدهم به تصدی عیسی زارعپور به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رای مثبت دادند. مجلس شورای اسلامی در مورد امینحسین رحیمی به عنوان وزیر دادگستری رایگیری کرد که با ۲۷۷ رای موافق، ۵ رای ممتنع و۳ رای مخالف وی به عنوان وزیر دادگستری کابینه سیزدهم از مجلس رای اعتماد گرفت.

رستم قاسمی با ۲۶۷ رای موافق، ۱۴ رای مخالف و ۴ رای ممتنع به عنوان وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم انتخاب شد. جواد اوجی، گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای وزرات نفت، با ۱۹۸ رای موافق، ۱۸ ممتنع و ۷۰ مخالف با کسب اعتماد نمانیدگان مجلس یازدهم، عهدار تصدی وزرات نفت شد. هیگ میگوید: «مذاکرات بعدی با مقامات کاخ سفید نشان داد که هدف، به راهانداختن یک کودتا در ایران است.» این همان چیزی بود کههایزر نیز پس از حضور در تهران طی گفتوگوهایش با فرماندهان عالی ارتش شاهنشاهی ایران بر آن تأکید میکرد: «کار اساسی من تحقق زمامداری بختیار است؛ یعنی ارتش را وادار کنیم تمام تأسیسات مهم و حساس کشور مانند نفت، گمرکات، نیروگاهها، آب، سیستم بانکی و رسانههای گروهی تحت رهبری بختیار قرار گیرد.

امام خمینی(ره) طی اعلامیههایی خواستار حضور مردم در خیابان و سرپیچی از فرمان حکومت نظامی شد. همزمان با حضور و ارائه برنامههای وزرای پیشنهادی در کمیسیون های مختلف مجلس، نمایندگان عضو ضمن تشریح برخی از محورهای این برنامه ها درباره وزیر پیشنهادی هم ابراز نظر کردند. وی تجربیات و سوابق اجرایی مهمی از جمله معاونت برنامهریزی وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، معاون برنامهریزی توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن و عضو هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مشاور وزیر و رئیس ستاد تحول صنایع و معادن، مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی و مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده را دارد.

وی هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق و معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی است. مرحوم «سید احمد خمینی» در اتاق کار بازرگان بود که از دفتر امام(ره) در قم تماس گرفتند و خبر پذیرش استعفا را به او دادند. » بازرگان اگرچه در اعتقادات و مبارزهاش با رژیم پهلوی صداقت داشت اما ویژگیهای شخصی و اجتماعیاش باعث شده بود تا سفارت آمریکا بتواند طیفی از افراد میانهرو و رابطین خوب خود را در کنار او قرار دهد.

کیهان دایره اتهامزنیهایش را منحصر به بازرگان نکرده و همه اعضای دولت موقت را شامل کرده: «بازرگان اگرچه در اعتقادات و مبارزهاش با رژیم پهلوی صداقت داشت اما ویژگیهای شخصی و اجتماعیاش باعث شده بود تا سفارت آمریکا بتواند طیفی از افراد میانهرو و رابطین خوب خود را در کنار او قرار دهد.

اما پس از آن از این لفظ تهاجمی خود اندکی عقب نشینی کرد و دیگر به آن اشارهای نکرد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۷۷ رای موافق به تصدی امینحسین رحیمی به عنوان وزیر دادگستری رای مثبت داد.

  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت تعاون
  • پاسپورت قبلی در صورت قابل اجرا بودن
  • آذربایجان: سفارت کانادا در ترکیه، آنکارا
  • اصل اسناد ملکی (خانه، زمین، مغازه و…) + ترجمه آن
  • قبض آب ، برق ، گاز ، تلفن
  • خدمات برای کمک به شرکتها برای انجام تجارت با کانادا
  • صدور گذرنامه جدید برای افراد بالای 2 سال 100 یورو

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی که به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سوی رییس جمهور به مجلس معرفی شده بود، با ۲۷۴ رای موافق، ۴ رای مخالف و۴ رای ممتنع، وزیر دفاع شد.

روزنامه ایران: در بررسی جریان تحولات جهانی به ویژه آنچه که در سال ۲۰۲۱ گذشت بی شک پرداختن به مسائل آمریکا از منظر و حوزه سیاست خارجی این کشور، از جایگاه و اهمیت ویژهای برخوردار است، چرا که اگر نگوییم تحولات ایالات متحده و نگاه این کشور در مقوله سیاست خارجی مهمترین پارامتر در تعیین سمت و سوی بسیاری تحولات جهانی است، یقینا این مهم یکی از اصلی ترین پارامترها در تبیین و تعریف تحولات است.

سید جواد ساداتینژاد که به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از سوی رییس جمهور به مجلس معرفی شده بود، با ۲۵۳ رای موافق، ۲۷ رای مخالف و ۴ رای ممتنع، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۵۳ رای موافق به سید جواد ساداتینژاد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی اعتماد کردند. «الکساندر هیگ» در ژانویه 1979 (دی 1357) فرمانده عالی نیروهای متفق در اروپا بود که دستور رئیسجمهور آمریکا مبنی بر اعزام معاونش «رابرتهایزر» به تهران، به او ابلاغ شد. بهرام عیناللهی با رای نمایندگان به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای چهارسال انتخاب شد. آن روز مأموران سفارت آمریکا اسیر دانشجویان پیرو خط امام بودند در غیر این صورت حتما گزارش ناامیدکننده دیگری از انقلاب اسلامی مردم ایران برای واشنگتن مخابره میکردند.

با این حال سید احمد به روی خودش نیاورد و به گفتوگو با حاضرین مشغول شد: «سحابی و بازرگان میگفتند معلوم است که امام استعفای ما را قبول نمیکنند ولی ما باید برای پذیرش مجدد مسئولیت شرط و شروط بگذاریم.» حاج احمد بعدها کمی بیشتر توضیح داد و گفت: «ما همه شاهد بودیم که چگونه جمعی به دست و پا افتاده بودند تا امام را متقاعد کنند که استعفا را نپذیرد.» خبرهای بد برای آمریکا تمام شدنی نبود.