طراحی سایت با استفاده از Cms بهتر است یا با کد نویسی ؟

با راه اندازی CMS و یا نرم افزارهای مدیریت محتوا تحولی در عرصه طراحی وب سایت ایجاد گردید، استقبال بیشتری در راه اندازی وب سایت ها برای عموم مشاهده گردیده است چرا که هر فرد و یا سازمانی بدون نیاز به تخصص برنامه نویسی مدیریت محتوای وب سایت را برعهده گرفته و نیز از سرعت عمل بیشتری در ویرایش و بروزرسانی برخوردار می گردد.

در حالت عادی و زمانی که CMS سایت شما عمومی نباشد، برای هر تغییر جزئی و غیر جزئی باید به برنامه نویس مراجعه کنید و برنامه نویس هم برایتان کد بزند تا ظاهر را تغییر بدهد. زیرا اگر پارامترهای نامگذاری شده به صراحت در کد فراخوانی نشوند، از مقادیر پیش فرض استفاده می کنند.

در ادامه خواهیم گفت که چگونه باید نقشه سایت خود را در گوگل و بینگ ثبت کنید تا خزندههای این موتورهای جستجور با سرعت بیشتری صفحات شما را بررسی کنند. فرض کنیم که شما در بهترین منطقه از شهر خود یک دفتر بسیار شیک و بزرگ برای کسب و کار خود دارید اما تنها مردم این منطقه می توانند به دفتر شما مراجعه کنند. افزونه رنک مث نیز یک افزونه تازه وارد در زمینه سئو وردپرس است.

سرویس های هاست وردپرس میزبان فا با بهره گیری از سخت افزار های بسیار قدرتمند تحت مالکیت 100 درصدی میزبان فا و استفاده از بهترین کش سرور ها و شتابدهنده های وردپرسی به همراه کانفیگ های تخصصی وردپرس انجام شده بر روی وب سرور، بهترین سرویس برای وب سایت های وردپرسی است که به دنبال یک هاست با کیفیت و بسیار قدرتمند با توان ارائه بازدید همزمان بسیار بالا می باشند. این زبان همه منظوره و شی گرا بوده و یکی از مطرح ترین زبان های برنامه نویسی دنیا به حساب می آید. بنابریان زبان نشانه گذای HTML هم دارای محدودیت ها و مزایایی است.

همانند اولین فرمی که در بالا بررسی شد، سورس این فرم هم در سایت CodePen موجود است و توسط شخصی به نام اریک ایجاده شده است. دروپال در سال 2000 وارد عرصه فعالیت در این زمینه شد و در آغاز کار بسیاری از CMSهای قدیمی آن دوره به شدت شروع به مخالفت با آن کردند اما اهمیت دادن دروپال به خواستههای کاربران و توسعه یافتن مناسب آن سبب شد رقبای قدیمی پس از مدتی از عرصه رقابت کنار بکشند. شما پس از تصمیم گیری در مورد ساخت و طراحی وبسایت اختصاصی و انتخاب شرکت سازنده جلساتی با طراح وبسایت برگزار می;کنید.

این زبان با تگ (دستهبندی و برچسبگذاریدر ارائه مطالب سایت) کار میکند و این تگها هستند که مشخص میکنند در صفحه وب از چه عناصری استفاده شده است. با این کار تصویر واضحی از ساختار سایت به موتورهای جستجو ارائه میدهید و گوگل زودتر از انتشار مطالب جدید در سایت شما مطلع خواهد شد. بعد از اینکه نقشه سایت را ایجاد کردید، باید آن را در گوگل سرچ کنسول ثبت کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری از وضعیت سایت وردپرس خود به دست بیاورید.

میتوانید نسخه رایگان این افزونه را از بخش افزونههای وردپرس دانلود کنید و یا از داشبورد سایت خود آن را نصب کنید. این نسخه علاوه بر بازنویسی کامل، از سیستم Composer نیز پشتیبانی میکرد. از قسمت افزونههای داشبورد سایت وردپرس خود، گزینهی اضافه کردن را انتخاب کنید. برای روشن کردن نقشه سایت، باید وارد تنظیمات افزونه یوست، سپس قسمت عمومی یا General شوید و دکمه XML Sitemaps را روشن کنید.

در قسمت نتایج جستجو، این افزونه را مشاهده خواهید کرد. اما در مقابل این روش هزینه بالاتر و زمان بیشتری برای طراحی سایت نیاز دارد. این نکته را در نظر داشته باشید با اینکه مدتی است تب برنامه نویسی دسکتاپ افول کرده و به محبوبیت چند سال قبل نیست، اما هنوز هم سیستم عامل هایی مثل ویندوز نیاز به نرم افزارهای جانبی دارند و این گرایش از برنامه نویسی به طور کامل از بین نرفته است. پشتیبانی از HTTP/2 تاثیر بسزایی در بارگذاری سریعتر سایت شما خواهد داشت. همانطور که مستحضر هستید برنامه نویسی و مخصوصا زبان متلب نیاز همه ی دانشجویان و طالبان علم هست و شما باید برای یادگیری آن تلاش بسزایی انجام دهید چراکه شما در آینده به شدت با آن ها سر و کار خواهید داشت.

با این کار کنترل کاملی روی بهینهسازی آنچه که گوگل از سایت شما مشاهده میکند خواهید داشت. برای بررسی اینکه آیا هاست شما از این پروتکل پشتیبانی میکند یا خیر به این لینک رفته و آدرس سایت خود را وارد کنید. کتابهای الکترونیکی هم منتشر میکند. این سیستم مدیریت محتوا در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و خیلی زود توانست توجه کاربران و توسعه دهندگان وب را به خود جلب کند.

بهصورت کلی هر کسی که در شغل خود که بهنوعی با مدیریت دخیل است بایستی مهارتهای مدیریت لازم را در آن داشته باشد. در اینجا میتوانید تنظیمات لازم برای بهینهسازی سئوی سایت خود را انجام دهید. هاست وردپرس میزبان فا، بهترین هاست مخصوص وردپرس سی پنل در ایران می باشد. توجه داشته باشید که برندسازی قبل از انجام طراحی وب سایت صورت می گیرد و زمانی که ویژگی های برند برای تیم طراحی وب مشخص باشد، احتمال موفقیت و کسب نتیجه دلخواه بیشتر خواهد شد.

تکس پترن، مانند وردپرس، جوملا و دروپال، تم های فراوانی ندارد و حدودا 120 تم در دسترس دارد. اما این به معنی این نیست که تنها با نصب وردپرس تمام نکات مربوط به سئو وردپرس را رعایت کردهاید و رتبه شما در گوگل افزای خواهد یافت. سپس میتوانید روی هرکدام از نقشههای موجود در index خود کلیک کنید تا تمام آدرسهای موجود در هرکدام را ببینید. استفاده از هاستهای اشتراکی ارزان و بی کیفیت میتواند تمام زحمات شما برای تولید محتوا و سئو را به باد دهد پس بهتر است حداقل در این زمینه صرفهجویی نکنید. ایرانیان سایبر در این پست به بررسی تفاوت برنامه نویسی و کدنویسی می پردازد.

در صورتی که در انتخاب افزونه مورد نظرتان شک دارید پست مربوط به مقایسه یوست سئو و رنک مث را مطالعه کنید. مطالعه و پیاده سازی این نکات به شما در افزایش رتبه در گوگل کمک خواهد کرد. سازگاری و انطباق پذیری بالا: با وجود هزاران پوسته و صدها افزونه وردپرس شما میتوانید سایت وردپرسی را مطابق نیازهای خود شخصی سازی کنید. یکی از دلایل محبوبیت وردپرس سازگاری این سیستم مدیریت محتوا با سئو بصورت پیش فرض است. سادگی سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما کمک میکند زمان زیادی را در تولید و انتشار محتوا صرفه جویی کنید و بسیاری از نیازمندیهای سئو بصورت پیشفرض در وردپرس رعایت شده است.