فهرست ۱۰ نفره رئیسی برای هر وزارتخانه – همشهری آنلاین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در حالی که «دونالد ترامپ»، رئیسجمهور سابق آمریکا تحقیقات کمیته منتخب مجلس نمایندگان در مورد شورش و حمله ۶ ژانویه علیه کنگره را یک نمایش سیاسی و ادامه اقدامات علیه خود توسط دموکراتها عنوان کرده، حال نتایج این تحقیقات از احتمال محکوم شدن ترامپ خبر میدهند. ملانیا ترامپ Melania Trump همسر دونالد ترامپ Donald Trump کاندید ریاست جمهوری در قبل تصاویر کاملا لخت خودرا در مجلات جنسی منتشر کرده بود که انتشار عکسهای مستهجن ملانیا ترامپ حملاتی به دونالد ترامپ را شروع کرده هست .

  1. اسناد ملکی (در صورت وجود)
  2. تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۸۹۳۶۲۰
  3. مالزی: سفارت در پنانگ
  4. احمد وحیدی: رای اعتماد گرفت
  5. تلفن وزارت خانه در تهران : –
  6. نام وزارت خانه در تهران : سفارت تونس

در نظر نهادیون «نهادینه شدن اشعار به فرايندی دارد که از قبل آن کنشها (اقدامات) تکرار میشوند و از جانب کنشگران و دیگران معانی مشترکی به خود میگیرند». جو بایدن در ابتدای سخنرانی خود یادآور شد: «یک سال قبل دموکراسی در اینجا مورد حمله قرار گرفت. یا هر چه زودتر نام و نامخانوادگیات را عوض میکنی یا جایی در اینجا نخواهی داشت. به اینجا آمدهام. براستی که نشاندن پرویز راجی بر این کرسی، دهن کجی آشکار به اساسنامه وزارت امور خارجه و همه دیپلماتهای استخواندار و مایه آزردگی و خشم کارمندان سفارت ایران در لندن بود.

البته پیش از برگشتن به تهران نیز انتظار روبهرو شدن با فضایی بهتر از این را نداشتم، با این نشانه که برخلاف اساسنامه وزارت امور خارجه، در ابتدای سال ۱۳۶۲ مقام رایزن دومی مرا نداده بودند. با این تفاوت که چند دقیقه و یا چند ساعت بعد نوبت شما فرا نمیرسد بلکه ممکن است، ۱ روز، ۱ ماه و حتی ۱ سال بعد نوبت مراجعه شما به سفارت فرا برسد.

سپس از من پرسید در چند اداره خدمت کردهاید؟ سفارت بعد از بررسی مدارک و درخواست شما، برای شما ویزا صادر میشود. به یاد دارم هنگامی که در واپسین سالهای خدمت در وزارت امور خارجه، در دفتر مطالعات سیاسی و بینالمللی، کار بررسی و ارزشگذاری رسالههای ارتقای مقام کارمندان سیاسی به من سپرده شد، با نمونههای شگفتانگیزی روبهرو شدم. معروف بود که آدمی است متکبر، بدبین، سختگیر و کینهتوز و روی هم رفته همه با احترام آمیخته با ترس از او یاد میکردند.

به یاد دارم که شمار شرکتکنندگان در آزمون سال ۱۳۴۶ ششصد نفر بود و از آن میان تنها هشت نفر بخت راه یافتن به رشته سیاسی در وزارت امور خارجه را پیدا کردند. کارها را میان خود تقسیم میکردیم و بسته به توافق، یکی از هشت صبح تا دو بعدازظهر و دیگری از ساعت دو تا هشت بعدازظهر در اداره بود. او یکی از اعضای حزب دمکرات آمریکا محسوب میشود و پیش از رسیدن به مقام رئیس جمهوری آمریکا در حال سپری کردن ششمین دوره سناتوری خود بود.

این در حالی است که شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در سفر به آمریکا با جو بایدن، رئیسجمهور این کشور دیدار میکند. ولی متأسفانه سالهاست که این آیین زیر پا گذاشته شده و همخوانی پست و مقام از میان رفته است. بدین معنا که مقام نشاندهنده جایگاه کارمند سیاسی در سلسله مراتب اداری است و پست به معنای کاری است که او بدان میپردازد و میان این دو باید همخوانی وجود داشته باشد.

به هر صورت، تصمیم گرفتم دست به کاری بزنم که کسی نتواند با آن مخالفت کند، گرچه از نظر خیلیها و شاید همگان دیوانگی محض باشد. برای نمونه، کسی میتواند رئیس اداره شود که مقام سفیر داشته باشد و عنوان کسانی که با مقام کمتر از سفیر، در عمل عهدهدار چنین کاری میشوند، سرپرست خواهد بود. تنها خاطرهای که از ایشان داشتم مربوط به چند سال پیش از آن بود که در اداره پنجم سیاسی متن نطقی را که قرار بود آقای اردشیر زاهدی وزیر امور خارجه در مهمانی شام به مناسبت سفر وزیر امور خارجه هند به تهران ایراد کند نوشته بودم و این متن پس از تصویب رئیس اداره و مدیرکل سیاسی و معاون سیاسی وزیر، برای تأیید نهایی به دفتر آقای افشار قائممقام وزیر فرستاده شده بود.

نمیدانم چند ساعت گذشت که با صداهایی وحشتناک به هوش آمدم. او تنها کارمند سیاسی اداره رمز بود که در عمل نقش معاون رئیس را داشت. از سوی دیگر، نه تنها غرورم اجازه نمیداد، بلکه خود را بیش از آن مدیون رئیس نازنینم میدانستم که شانه از زیر بار خالی کنم یا درخواست کنم مرا به اداره دیگری بفرستند. دکتر صدریه گفت من عازم رومانی هستم ولی او را به اداره خوبی بفرستید که البته این کار را نکردند و حکم مرا برای اداره رمز و مخابرات صادر کردند که کمتر کسی از کارمندان سیاسی حاضر به خدمت در آنجا بود.

گفت فکر میکنم شما را با کارمند دیگری با همین نامخانوادگی که درگیریهایی داشته اشتباه گرفتهاند. بودند کسانی که پس از سپری کردن چند سال در خارج با عنوان سفیر، تازه رساله ارتقای مقام از دبیر سومی به دبیر دومی یا از دبیر اولی به رایزنی نوشته بودند.

گوشی تلفن را برداشت و با رؤسای چند اداره سیاسی درباره من گفتوگو کرد. در صورتی که برای تمام اعضای خانواده به صورت یکجا پرداخت انجام شود، حداکثر 170 دلار کانادا باید برای کارمزد مشخصات بیومتریک خانواده پرداخت کرد. یکی دیگر از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در ایران که بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی در ایران را به دلایل مختلف دستگیر و بازداشت کرده است. فردای آن روز پیشدستی کردند و پیش از آنکه به دفترشان بروم، به اطاق من آمدند.

گرفتار ریزشهای دایرهوار موی سر و ریش هم شده بودم که پزشکان علت آن را کمخوابی و فشارهای عصبی تشخیص دادند. دوره مقدماتی را در تهران و دوره تخصصی در رسته پیاده را در مرکز پیاده شیراز گذراندم و چون در دوره تخصصی رتبه اول را به دست آورده بودم توانستم از یک سهمیه دانشکده افسری در تهران استفاده کنم و به عنوان عضو هیأت علمی دانشکده، به تدریس حقوق و حکومت بپردازدم.

بر پایه اساسنامه وزارت امور خارجه، پذیرفتهشدگان در آزمون استخدامی میبایست یک سال با عنوان کارآموز سیاسی در یکی دو اداره کار کنند و چنانچه شایستگیشان تأیید میشد، به مقام وابسته سیاسی میرسیدند. بر پایه اساسنامه وزارت امور خارجه، پست و مقام دو مقوله جدا از هم و در عین حال مرتبط با یکدیگر است. فارس: وزیر خارجه توگو دیروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

یعنی تنها مسیری که برای آمریکا باقی مانده، تحریم و فشار آوردن به مردم ایران است که این چیز جدیدی نیست و این را اوباما شروع کرد. شناخت از حوزه وزارتخانه و ضرورت های آن و نیز تعامل با مجلس برای همکاری های تاثیرگذار از مهمترین انتظارات نمایندگان از وزرای پیشنهادی بود که در کنار آن میتوان به دغدغه هایی چون اعتقاد به تلاش جهادی و شتاب در مسیر بهبود شرایط کشور از سوی اعضای قوه مقننه اشاره کرد.

در این زمینه خواندن کتاب «فرهنگ رجال و کارگزاران دیپلماسی ایران» را که دو سالی است منتشر شده سفارش میکنم تا بدانید چه میگویم. بر اساس گزارشی که توسط ران کلاین، رئیس دفتر جو بایدن، رئیسجمهور منتخب آمریکا در رسانهها منتشر شده، قرار است بایدن روز 20 ژانویه پس از مراسم تحلیف خود دهها فرمان اجرایی جدید از جمله لغو ممنوعیت سفر از کشورهای اسلامی به ایالات متحده و بازگشت به پیمان اقلیمی پاریس را امضا کند.