مدیریت دانش چیست و چه مزایایی برای سازمان دارد؟

1 چگونه در 3 ماه پزشکی قبول شویم ؟ در ماه مارس، ماسلاچ و همکارش مقالهای در هاروارد بیزنس ریویو منتشر کردند که حسابی روی آن کار کرده بودند؛ آنها در این مقاله هشدار دادند که نباید واژۀ فرسودگی شغلی به یک اصطلاح عام تبدیل شود و ابراز تأسف کردند که پرسشنامۀ ماسلاچ در مواردی نابجا به کار رفته است. آشیل به آگاممنون هشدار داد: «شما قلب خود را شکسته، مأیوس و آشفته خواهید کرد». پس از نصب و ورود به اپلیکیشن GIPHY در ابتدا با گالری گیفهای آن مواجه خواهید شد که میتوانید با گشت و گذار و جستجو در آن به موارد دلخواه خود دست پیدا کنید. مربوط به آنها نصب این یک بی فکری است، بنابراین حتی این یک امتیاز مثبت برای شماست. انجام این کار، مطمئنا در بازه زمان مناسبی امکانپذیر است و نمی توان یک شبه به یک رتبه بالا دست یافت. در واقع بهتر است به جای داشتن استرس زیاد در شب های امتحان، برای آن برنامه ریزی مناسبی داشته باشید تا همین زمان کمی هم که برایتان باقی مانده از دست نرود. درست مانند وقتی که شما تلفن خود را برنامه ریزی می کنید، DNA نیز سلول را راهنمایی می کند.

ممکن است شما به فرسودگی ناشی از ازدواج، فرسودگی از انجام وظایف پدری و مادری و یا فرسودگی از همهگیری یک بیماری مبتلا شوید. در پروندههای فصلنامۀ ترجمان تاکنون به موضوعاتی نظیر «اهمالکاری»، «تنهایی»، «مینیمالیسم»، «فقر و نابرابری»، «فرزندآوری» و نظایر آن پرداختهایم. این یک فرآیند ریاضی بسیار پیچیده است که حل آن هر روز دشوارتر از قبل میشود. فصلنامۀ ترجمان شامل ترجمۀ تازهترین حرفهای دنیای علم و فلسفه، تاریخ و سیاست، اقتصاد و جامعه و ادبیات و هنر است که از بیش از ۱۰۰ منبع معتبر و بهروز انتخاب میشوند. حُجّیّت (اعتبار) خبر واحد از مهمترین مسائل علم اصول فقه است. » در وبسایت نیویورکر منتشر شده است. مجلات و وبسایتهایی نظیر نیویورک تایمز، گاردین، آتلانتیک و نیویورکر در زمرۀ این منابعاند. چنان که روزنامه نیویورک تایمز، تیتر اصلی خود را بر «دیدار رئیسی و پوتین، نمایش اتحاد در برابر آمریکا» اختصاص داد و دیگران هم از شکست فشار حداکثری و ایجاد اتحادهای قدرتمند جدید در شرق جهان سخن گفتند (اگرچه روزنامه غربگرای شرق ترجیح داد این اعترافات و نگرانیها را نبیند و منعکس نکند). مشاغل موقت شما را فرسوده میکنند. آیا شما دچار فرسودگی هستید؟ در این مقاله توصیههایی برای مقابله با فرسودگی آمده بود، مثل اینکه «نیمهشبها نه ایمیلی بنویسید و نه به ایمیلی پاسخ دهید.

وبسایتی به نام پروداکتیو مُسلم وجود دارد که توصیههایی دراینباره دارد «چگونه با فرسودگی مقابله کنیم؟ اما این توضیح حرف زیادی برای گفتن ندارد، خصوصاً اینکه، با پیدایش انجیل ثروت، مسیحیت آمریکایی به آیینی موفقیتمحور تبدیل شد. زمانی که شما درباره این که چگونه در فارکس حساب باز کنیم یا چگونه با حساب فارکس خود کار کنیم سردرگم هستید، ممکن است کار با دمو فارکس را راه کاری عالی برای دریافت پاسخ به پرسشهای خود بیابید؛ اما بهتر است پیش از هر اقدامی به این نکته توجه کنید که به عقیده معامله گران، دمو هیچ گاه نمیتواند شما را برای تجربه یک معامله واقعی و ورود به فارکس آماده کند. همچنین شما میدانید که چه فعالیتهایی را انجام ندادهاید و میتوانید آنها را به فهرست کارهای فردا اضافه کنید. اینطور که پیداست، هرچه بیشتر دربارۀ فرسودگی صحبت کنیم، افراد بیشتری میگویند که ما دچار فرسودگی هستیم، افرادی که احساس میکنند به ستوه آمدهاند و تهی و دلمرده شدهاند.

تازگیها تعدادی از این معضلات از میان رفته است، اما حرفزدن دربارۀ فرسودگی شغلی در دهههای گذشته هیچ دردی از ما دوا نکرده است. فصلنامۀ ترجمان در کتابفروشیها، دکههای روزنامهفروشی و فروشگاه اینترنتی ترجمان بهصورت تک شماره به فروش میرسد اما شما میتوانید با خرید اشتراک سالانۀ فصلنامۀ ترجمان (شامل ۴ شماره)، علاوه بر بهرهمندی از تخفیف نقدی، از مزایای دیگری مانند ارسال رایگان، دریافت کتاب الکترونیک بهعنوان هدیه و دریافت کدهای تخفیف در طول سال برخوردار شوید. شما باید برای ازدواج خود وقت بگذارید، در باغچۀ خانۀ خود کار کنید، فعالیت کنید، برای تربیت فرزندان خود بیشتر وقت بگذارید و روی رابطۀ خود با خداوند هم کار کنید. اگر فردی بسیار صمیمی، صمیمی و مهماننواز است، میتوانید به او بگویید: «به نظر من باید کلاس مهماننوازی برگزار کند تا همه یاد بگیرند که چگونه رفتار کنند تا مهمانهایشان را راضی کنند. مالکاهی اذعان میکند که پذیرش مسئولیت بیرون کشیدن شرکت از ورطهی ورشکستگی او را به وحشت انداخت. مرزها/انتظارات خود را با او به اشتراک بگذارید و او را نیز تشویق کنید که همین کار را انجام دهد. بازدیدکنندگان میتوانند موجب به همریختگی شوند که در نهایت منجر به کاهش بهرهوری میشود.