نگاهی به مصاحبه سیدمحمد خاتمی و سی ان ان بعد از 24 سال

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسن نوروزی در واکنش به پاسخ وزیر صمت به سوال خود درباره چرایی تعیین نشدن اعضای هیئت مدیره شرکتهای ایران خودرو و سایپا از سوی سهامداران با رد اظهارات وزیر گفت: می گویید قیمت سیمان 23 هزارتومان است اما الان قیمت سیمان در بازار 43 هزار تومان است. تمام جاهایی که زلزله آمد اخیر رفتم منطقه شهرستان میانه و سراب و روستاهایی که دیدم هر خانه ای که سالهای قبل درست شده بود آنها دست نخورد و حتی یک ترک هم برنداشتند اما خانه هایی که بازسازی نشده بود و به شکل قدیم باقی مانده بود آنها خسارت دیدند. وی، هر آنچه که برای استفاده از ابزار تکنولوژیک جهت کنترل بزهکاریهای شهر در توان داشت، بکار گرفت. هواپیماهای بیسرنشین در افغانستان و پاکستان، کشتار مردم بیگناه، هزاران گونه جنایت علیه غیر نظامیان در مناطق مختلف، و شیوههای جنایت ناشناخته -که حالا خیلی از جنایات اینها شیوههایی است که برای مردم دنیا ناشناخته است، بعدها معلوم خواهد شد- آنوقت اینها اسم حقوق بشر را میآورند؟ من به ممنوع کردن و محبوس کردن و محدود کردن هیچکس در هیچ جای دنیا راضی نیستم. در شورای انقلاب فرهنگی گفتند تعطیلات نوروز را کم کنیم چون تعطیلات زیاد داریم و من مخالفت کردم و قرار شد بروند تحقیق کنند.

نائب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه توافقات در ژنو فقط به شرط راستی آزمایی است، گفت:امروز درها در حال باز شدن است چون براساس موضع انقلابی در حال عمل کردن هستیم. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نامزد انتخابات 1400 نائب رئیس مجلس یازدهم است.قاضی زاده هاشمی در دوره هشتم, نهم، دهم نیز نماینده مجلس بوده است که در دوره نهم و دهم به عنوان دبیر عضو هیئت رئیسه مجلس فعالیت می کرد. اُلمپیا می تواند به بیشینه سرعت 16 گره دریایی (30 کیلومتر در ساعت) دست یابد و برد حرکتی آن 4,700 مایل (7,563 کیلومتر) است. طبق حکم شاه او حق خروج از آن اتاق و صحبت با کسی را نداشت. من هیچ وقت تلاش نکردم هنرمندان را وارد عرصه سیاسی خاص بکنم و هیچ وقت نخواستم از آنها استفاده سیاسی بکنم. از اندونزی آمده بودند و برای من توضیح دادند و از آنها عذرخواهی کردم. توضیح دادم به من خیلی ارتباط ندارد. من به انها گفتم اگر می خواهید جزوه چاپ کنید و با دلیل و برهان توضیح دهید کدام بهتر است و چرا؟ به من اعتراض می کردند چرا به مردم توضیح میدهی و همه حرف ها را به مردم می گویی.

من معتقدم همه چیز باید شفاف باشد هرکس هر حرفی میزند و هر کاری می کند باید مسئولیتش را بپذیرد. هرکس در انتخابات به هر کی دوست دارد می تواند رای بدهد. من شجریان را دوست دارم و دوست داشتم. این خاطره تلخ من است که یک انسان را خرد کردیم و آن خانم هم دیگر برنگشت. این ها را دعوت کردم. من یکبار مسئول مربوطه انتظامی را صدا کردم گفتم چرا ماشین میبرید در خیابون مردم را می گیرید؟ من دیدم خیلی نامردی است. من مخالفم. به مردم می گفتند احمدی نژاد گفته و همان ها عکس یک سری خانم ها را که پوشش خیلی نامتعارف داشتند چاپ می کردند و خدمت علما در قم می بردند و به علما می گفتند ما میخواهیم با این ها مقابله کنیم احمدی نژاد مخالف است. این کار به او خیلی کمک کرد. در این مسابقات «ملوین داگلاس» با برافراشته کردن عکس امام خمینی تصویری تاریخی از روابط دو کشور ایجاد کرد. بنابراین امید است که با مدیریت و تدبیر بهموقع، از هدرفت و نابودی تلاش بسیاری از صنعتگران و فعالانی که در روزهای سخت برای چرخش چرخ اقتصادی کشور از جان مایه گذاشتند، جلوگیری شود.

ارتش به رئیس جمهور بایدن گفته بود که اگر همه نیروها را از افغانستان خارج و پایگاه هوایی بگرام را ترک کنند، نمیتوانیم از آنچه که مانده است دفاع کنیم و همه چیز از هم میپاشد. روحانی ادامه داد: هیچ کارخانهای در این مدت به خاطر عدم ورود مواد اولیه از خارج از کشور تعطیل یا تعلیق نشد؛ هیچ بیماری به خاطر نبودن تخت بیرون از بیمارستان نماند. ایشان بر گردن موسیقی و فرهنگ کشور حق دارد. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخسفید، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مقصود رئیسجمهور آمریکا از همکاری با روسیه در لیبی، کشور سوریه بود، گفت: بله، رئیسجمهور به اشتباه از اسم لیبی استفاده کرد و منظور او کشور سوریه بود. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تأکید کرد: «برنامه هستهای خودمان را بدون وجود ضمانتهایی برای انتفاع اقتصادی از توافق هستهای محدود نخواهیم کرد». امسال روز ۱۶ آذر باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که راه ایستادگی برابر اقدامات تروریستی اقتصادی آمریکا چیست. حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1400، با بیان اینکه این زمستانِ سختی و رنج؛ با پایانِ زمستانِ طبیعت، رو به پایان است، تاکید کرد: نسیم نوروزی، امسال نویدبخشِ آغازِ فصل شکوفائی،پیروزی و پیشرفت، در دفترِ ملت ایران است.