وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از مهمترین ویژگی های بسته های هاست وردپرس آن است که تمام حملات رایج به وردپرس مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و نقاط آسیب پذیر آن شناسایی شده و تدابیر امنیتی لازم برای مقابله با این حملات در نظر گرفته شده است، در نتیجه علاوه بر سرعت و پایداری، امنیت وبسایت نیز تامین می گردد. اگر به تازگی شروع به نوشتن کد برای طراحی وب و نرم افزار کرده اید و یا قصد شروع فعالیت در این زمینه را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با آموزش کدنویسی html css آشنا شوید.

نرمافزارهایی که بهصورت منبع-باز یا اصطلاحاً Open Source هستند از مجوز استفاده عمومی (GNU/GPL) همانند گنو/لینوکس استفاده میکنند. برای این کار دکمهی Alt را نگه میداریم و بر روی علامت ساعت که در کنار گزینهی Scale لایهی اول است کلیک میکنیم در این صورت یک کادر برای ما نمایش داده خواهد شد. آنچه که میتواند در انتخاب یک پلتفرم مناسب به شما کمک کند، آگاهی از کاربرد این سیستم های مدیریت محتوا و مشخص شدن نوع سایت شما است. ابتدا میدانیم برای Parent کردن لازم است بر روی دکمهی مربوط به parent کردن کلیک کنیم و آن را به فایلی که میخواهیم متصل کنیم در این صورت دو فایل Parent شده با هم تغییر خواهند کرد بهطور مثال در تصویری که مشاهده میکنید لایهی اول را به لایهی دوم Parent کردیم که بهطور مثال در صورت تغییر مقدار position لایهی دوم هر دو شکل حرکت میکنند.

برای کد نویسی با این زبان برنامه نویسی، بسیار مهم است که ابتدا بفهمید زبان اسکریپت نویسی چیست. در این گردباد زبانهای جدید که هر روز برپا میشود، PHP در مرکز طوفان آرام قرار دارد و هنوز هم استفادههای بسیار از آن میشود. البته این تغییر با کدهای قدیمی نوشته شده سازگار نیست.

بنابراین اگر به دنبال تغییر شغل هستید و دوست دارید شغل جدیدتان آینده دار باشد، برنامه نویسی با پایتون و جاوا اسکریپت میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد. از مزایای سیستم مدیریت محتوا میتوان به سادگی در استفاده، نصب افزونه های متعدد، توسعه پذیری و Open Source (محتوای باز و قابل تغییر) بودن آن اشاره کنیم. این زبان با الهام از بهره وری و سادگی نسبی پایتون و توانایی C. طراحی شده است. سئو بیس بودن سایت به این معنی است که باید استانداردهایی سئو در آن رعایت شده باشد که به بهینه شدن سایت کمک بزرگی می کند.

می دانید سرعت سایت، یکی از تکنیک های مهم سئو است که باید به آن توجه داشته باشید. از ۱۰ زبان برنامه نویسی آینده دار که در بالا به آنها اشاره شد، هر یک از آنها معایب و مزایای خود را دارند. به عبارتی دیگر، استفاده از زبان های برنامه نویسی برای برقراری ارتباط با کامپیوتر و دادن دستور های مورد نظر را کدنویسی میگویند. از سال 1385 با جذب نیروهای متخصص، جوان و فعال، توسعه و بروز رسانی راهکارهای متنوع و کارآمد تحت وب در اولویت برنامههای راهبردی این شرکت قرار گرفت، به گونهای که طراحی سیستمهای تحت وب یکی از ارکان اساسی شرکت داتک محسوب میگردد.

به علاوه، از این نظر نیز منحصر به فرد است که پس از نصب این چارچوب تقریباً هیچ فایلی ندارید. این پنل با نام و رمز برای هر فرد به صورت اختصاصی ایجاد میشود و هر فرد میتواند اطلاعات مربوط به خود را دنبال کند؛ به عنوان مثال در هنگام ساخت وب سایت قالیشویی، طراح میتواند برای مشتریانی که بیش از 4 مرتبه ثبت سفارش کرده باشند تخفیف 40 درصدی قرار دهد یا از طریق طراحی سایت آموزشگاه زبان انگلیسی به کاربران این امکان را بدهد تا با وارد شدن به پنل شخصی خودشان به کلاس هایی که رزرو کرده اند دسترسی داشته باشند.

اغلب افراد برای جست و جوی اهداف خود در اینترنت اقدام به این کار می کنند . وردپرس ۱۷ سال است که در حال سرویس دهی در اینترنت می باشد و در این سال ها با توجه به سیاست های کاری صحیح و همینطور عملکرد ایده آلی که داشته است موفق شده است تا آماری فوق العاده را در موارد مختلف بدست آورد.

چون بسیاری از مردم در سراسر جهان از این پلتفرم استفاده می کنند، پلاگین های جدید روز به روز اضافه می شوند. حال میخواهیم یکی از گزینههای موجود را بهتنهایی به یک گزینه یا لایهی دیگر Parent کنیم بهطور مثال ابتدا لایهی اول را از حالت parent خارج میکنیم سپس هر دو لایه را انتخاب میکنیم و حرف S را از صفحهکلید میزنیم تا گزینهی Scale نمایش داده شود حال میخواهیم Scale لایهی اول را به Scale لایهی دوم متصل کنیم. توجه داشته باشید از این قسمت نمیتوانیم یک گزینه را به لایه دیگر parent کنیم و تنها برای parent کردن گزینهها استفاده میشود.