پاسخ سفیر ایران به لفاظی جدید دولت انگلیس

الیزابت از بیماری بی خوابی رنج می برد . ترامپ گفت: «اول از همه، من فکر می کنم که مردم از کاری که من انجام می دهم بسیار خوشحال خواهند شد. در بهمن ۹۵ نیز «ترزا می» در دیدار با جمهوریخواهان آمریکایی گفت: «ایران نفوذی بدخواهانه در منطقه دارد. ارتباط این موضوع با دیدار پوتین و ترامپ مسئلهای است که بعدها اثر خود را نشان میدهد. اما دیداری به مدت بیش از 2 ساعت بین پوتین و ترامپ با یکدیگر، مورد متقاطع بودن بحثها را از بین میبرد و نشان میدهد که تنها “نمایش” آن صورت گرفته است. بیان موضوعات مختلف جهان امروز که به مسائل میان روسیه و آمریکا تبدیل شده، همچنین پیدا کردن راهی برای حل آن، به یقین زمانی بسیار بیشتر از دو ساعت را نیاز دارد، البته گفتوگوی سران کشورها بخش قابل توجه راه حل است، اما از رسیدن به نتیجهای “تخصصی” که بررسی آن فرایند زمانی گستردهتری را میطلبد، دور است. همچنین بیش از 85 درصد مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می کنند. این داستان مسیر زندگی یکی از ندیمهها به نام جون آزبورن با بازی الیزابت ماس، را دنبال میکند که با نام آففرد صدا زده میشود. بله، اما هم خودم و هم اطرافیانم که با من زندگی کردهاند، خیلی خوب متوجه تفاوت صورت من با قبل میشوند.

ترامپ در مورد چین هم تهدیدهایی مطرح کرده بود که مقامات پکن را به شدت نگران میکرد، این مسئله حمایت ترامپ از مسئله “2چین” (جمهوری خلق چین و تایوان) بود، پس از دیدار شی جین پینگ با ترامپ کمی تب این موضوع هم سرد شد، اما باز هم متوجه حضور نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین با رویکرد فعال و گفتههای مقطعی درباره حمایت دولت جدید واشنگتن از تایوان شدیم. او تا زمانی که رئیس دولت بود دو بار سر تمرین تیم ملی حاضر شد؛ یکبار با برنامه و بسیار پرسروصدا و بار دیگر ظاهرا سرزده. این بار دیگر سیاستهای دولت جدید واشنگتن ظاهراً بر خلاف اظهارات انتخاباتی ترامپ بود. بر طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز (New York Times): پارلمان روسیه به پوتین ” اختیارات وسیعی برای استفاده از نیروی نظامی در پاسخ به انقلاب سیاسی اوکراین داد که باعث سرنگونی متحد نزدیک روسیه (یانوکوویچ) و استقرار یک حکومت وفادار به غرب شده بود. دموکراتها هفته گذشته یک تحقیقات استیضاح بر پایه شکایت یک افشاگر از جامعه اطلاعاتی آمریکا تنظیم کردند که در آن، ترامپ به “سوء استفاده از قدرت برای مجبور ساختن یک کشور خارجی به مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا” متهم است.

طبق ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس رئیس جمهور تا دو هفته پس از مراسم تحلیف فرصت ارایه لیست وزرای پیشنهادی دولت به مجلس دارد و این زمان هنوز به پایان نرسیده است. علامت توجه به مردم هم روشن است، انتخابات مجلس را در پیش داریم، اگر به فعالان مدنی و سیاسی سخت نگیریم و آنها را احضار نکنیم و دخالتهای نابجا در انتخابات انجام نگیرد، خودش یک علامت مثبت به جامعه است. بعد همراه با ترامپ امتداد ستونها را قدمزنان تا دفتر بیضی طی کردند و آنجا کسانی که جمع شده بودند، با هلهله و شادی به آنها خوشامد گفتند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آن روزی که ترامپ در مقام یک کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا به تعریف و تمجید از پوتین پرداخت، شاید تصور نمیکرد که با پیروز شدن در انتخابات، مناسبات با روسیه در چنین جاده پر پیچ و خمی قرار بگیرد. دقیقاً یک سال قبل بود که موضعگیری چند مقام دولتی و نزدیک به دولت، فضای رسانهای کشور را تحتالشعاع قرار داد. اینکه ترامپ در تعیین رویکردهای خود غیرقابل پیش بینی و اغلب غیرحرفهای عمل میکند، تقریباً فضای تحلیل را از تحلیلگران گرفته بود. در واقع نه موافق بود و نه مخالف. رفتند. من صحبت مختصری با آنها داشتم و از شنیدن اینکه برانسون مدتها اخبار مربوط به من را پیگیری میکرده و تقریباً همیشه با من موافق بوده، غافلگیر شدم.

آنها باید کارشان را متوقف کنند! آنها میگفتند دوران محدودیت شما 20 سال به اضافه 25 سال باشد. نسبت به لغو قطعنامههای سازمان ملل، میگفتند قطعنامهای که شما اجرا نکردید، چگونه ما لغو کنیم، لااقل این قطعنامهها را برای 6 ماه اجرا کنید تا زمان لغو آن فرا برسد. به هر حال بالاخره دو رئیس جمهور روسیه و آمریکا دیدار کردند، اما این گفتوگو و نتایج آن تفسیری دیگر را به میان آورد. بحث الحاق کریمه هم به رسمیت شناخته نشد و اخیراً رئیس جمهور اوکراین با ترامپ ملاقات و گفتوگو کرد که به نظر میرسید واشنگتن هدف رقابت استراتژیک خود با روسیه را هم رها نکرده است؛ اما موضع سخت و صریحی هم از جانب آمریکا علیه روسیه درباره این موضوع اتخاذ نشد. وزنه این سیاستها حتی در رابطه با شبه جزیره کریمه هم به این شکل بود. از آن سو اظهارات انتخاباتی ترامپ، اوکراین و اتحادیه اروپا را نگران کرده بود، چراکه گفته بود الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت شناخته و به گونهای میدان کییف را خالی میکند. پیش از این، ترامپ گفته بود که اگر پس از انتخابات میان دورهای ۲۰۲۲ دوباره نامزد شود، اعلام خواهد کرد. دیسانتیس بهدلیل مواضع قاطع خود علیه قرنطینه دولت بایدن، واکسیناسیون اجباری کووید۱۹، سیاست مهاجرت و موارد دیگر در میان رایدهندگان حزب جمهوری خواه محبوب شده است.