چشمانداز هزینه سلامت اقتصادی در بیماران مبتلا به ویروس کووید19

یکی از معضلات در کشور ما در زمان شیوع یک بیماری، هزینههای سنگین سلامتی بهخصوص در خانوارهای با دهک پایین است. در دورهای که بر روی کاهش ارتباطات و فاصلهٔ فیزیکی تأکید شده است، مشکل بهکارگیری نیروی انسانی بر اقتصاد تأثیر گذاشته است. با شیوع کووید19، افزایش بیکاری در جامعه از یکسو و افزایش هزینههای زندگی از سوی دیگر موجب میشود که دهکهای پایین با مشکلات و تنگناهای معیشتی روبهرو شوند. هدف این مقاله بررسی هزینه سلامت اقتصادی در بیماران مبتلا به ویروس کووید19 است.

از مهمترین مسائل در تصمیمگیری برای الزام به تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا، میزان دسترسی به واکسن و توانایی واکسنسازان برای تامین گسترده واکسن در بیشتر کشورهای دنیاست. به همین علت، نیاز به تولید واکسنهای با تکنولوژی متفاوت در کنار واکسنهای قبلی بیشتر از گذشته احساس میشود. علاوه بر این، با توجه به تحقیقات موجود به نظر میرسد استفاده از پلتفرمهای متفاوت از واکسیناسیون اولیه برای دوز سوم واکسن کرونا باعث ایجاد ایمنی پایدارتر و موثرتر در برابر ابتلا به کووید- ۱۹ میشود.

  • از حضور در دورهمیها با دوستان و خانواده پرهیز کنید
  • عفونت حاد
  • از دست دادن حس بویایی یا چشایی
  • $$ m_ 0 = 0.8 $$ تا $$ m_0 = 0.87 $$ برای هادیهای رشتهای
  • منشأ ویروس جدید کرونا
  • تغییر رنگ ناخن، پوست و لب به خاکستری یا آبی (رنگ پریده)
  • نول کرونا (ویروس جدیدی که در چین شیوع پیدا کرد)

درباره این سویه جدید ویروس کرونا هم اوضاع به همین منوال است و محققان با درنظرگرفتن بدترین شرایط (شیوع و همهگیری امیکرون و آغاز موج جدیدی از این ویروس جهشیافته)، در حال بهروزرسانی واکسنها و تقویت اثر آنها هستند. البته اگر موج جدید همهگیری آغاز و واکسنهای تقویتشده لازم شود، حداقل ۴ تا ۶ ماه زمان نیاز است که واکسنها به مرحله آمادهسازی برسند و در دسترس عموم قرار بگیرند.

به گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سیما، همهگیرترین نشانهها میتوانند نشانهای از بیماری با سویه اومیکرون ویروس کرونا باشند. پزشکان میگویند که باید دنبال چه چیزی باشید، حتی اگر فرد واکسینه شده باشد. معلوم میشود که امیکرون روی افراد واکسینه شده به روش خاصی عمل میکند! و برخی علائم فقط در کسانی ظاهر میشوند که قبلا دُز واکسن خود را دریافت کردهاند. دمای بالا، از دست دادن چشایی و بویایی در جای خود محفوظ هستند.

در ماه دسامبر، سه تیم تحقیقاتی جداگانه به این نتیجه رسیدند که این نوع احتمال کمتری به بستری شدن دارد. پس از کنترل وضعیت واکسیناسیون، خطر بستری شدن در بیمارستان برای بزرگسالان مبتلا به امیکرون 29 درصد کمتر از موج اول همهگیری بود و بیماران بستری در آفریقای جنوبی کووید-19 کمتر در معرض ابتلا بودند. اکثر مردم آفریقای جنوبی قبلاً به کووید-19 مبتلا شده اند و میانگین سنی در آفریقای جنوبی 27 سال است. هر دو عامل احتمال دارد باعث شوند که امیکرون در آفریقا اثرات خفیف تری نسبت به ایالات متحده داشته باشد که در آن میانگین سنی 38 سال است.

کاده معتقد است: «همچنین اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان (اگر فرزند دیگری دارید) با سایر کودکان در ارتباط نباشند. زمان سختی است، ولی کاده توصیه میکند که سعی کنید با نگاه مثبت از این زمان به عنوان فرصتی برای محکم کردن روابط خانوادگی استفاده کنید. «گاهی اوقات تعداد زیادی به دیدن نوزاد میآیند و دور مادر و پدرهای جوان خیلی شلوغ میشود. از این زمان استفاده کنید و از سکوت و آرامشی که با خانواده (درجه یک) خود دارید لذت ببرید. من باردار هستم. چه کارهایی باید انجام دهم تا از خودم حین همه گیری بیماری کرونا محافظت کنم؟ طبق تحقیقات، زنان باردار نسبت به سایر گروهها در خطر بالاتری از ابتلا به کرونا نیستند.

ملاتومکس یک مکمل گیاهی است برای کسانی که دچار مشکلات بی خوابی هستند. ملاتومکس همچنین حاوی ملاتونین است که اخیر در مطالعات بالینی اثربخشی خوبی برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا نشان داده است. ملاتونین هورمونی طبیعی است که در بدن ساخته و ترشح می شود. و از طریق کاهش فاکتورهای التهابی در بدن، مقاومت بدن را نسبت به ویروس کرونان افزایش می دهد.

نزدیکی اجتماعی و نه فیزیکی به هم یکی از پلهای موفقیت در عبور از بحران کروناست. ترسهای ما رفتارهایمان را میسازد. هر چه رفتارهای ما در مقابل بیماری وسواسگونه باشد یا ترس در تعاملات ما با دیگران اثرگذارتر شود، امکان اینکه به این بیماری مبتلا شویم بیشتر است. کرونا معمولاً افرادی را هدف میگیرد که سطح ایمنی بدن آنها ضعیفتر از دیگران باشد.