✔️ثروتمندترین افراد جهان 2022 با جالب ترین نکات

  • سن: 66 سال
  • محل زندگی: وود ساید، کالیفرنیا
  • ثروت: ۷۳ میلیارد دلار
  • ثروت: ۵۰ ملیارد دلار
  • ملیت: اسپانیایی
  • ملیت: فرانسه

اما جالب است بدانید در همین حال که ما درحال از دست دادن داراییهای خود هستیم، برخی افراد نه تنها توانستند جلوی ضرر خود را بگیرند، بلکه در طی 6 ماه گذشته، این پردرآمدترین افراد جهان 2021 ارزش خالص خود را هم افزایش داده اند. این جمله اشاره به تبوتاب طلا در سالهای ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۵ در ایالت کالیفرنیای آمریکا دارد؛ جایی که بسیاری از افراد به امید کشف طلا و دست یافتن به ثروتی بادآورده راهی آن شدند، اما در نهایت تعداد کمی از آنها توانستند به طلا دست پیدا کنند. بنکمن فراید از جمله چهرههای مشهور حوزه ارزهای دیجیتال است که خیلی دیر پا به این دنیای جدید گذاشت او چندان توجهی به روزهای اولیه و پرالتهاب ارزهای دیجیتال نداشت.

سم بنکمن فراید یکی از همین بیل فروشهاست! چهار سال قبل، سم بنکمن فراید حتی یک بیت کوین هم نداشت، اما اکنون در آستانه تولد ۳۰ سالگیاش با ثروت خالص ۲۲.۵ میلیارد دلاری در رده ۳۲ام فهرست ۴۰۰ فرد ثروتمند فوربز (Forbes ۴۰۰) قرار دارد. او حتی اعتقاد چندانی هم به این داراییها ندارد. اطلاعاتی در خصوص این توکنها و یا حتی اگر توکن دیگری با این نام ایجاد شده باشد فعلا در دسترس نیست؛ اما همیشه به توکنهایی که به این صورت منتشر میشوند مشکوک باشید و در مورد آنها تحقیق کنید. او از میلیونها طرفدار خود در توییتر پرسیده است که آیا باید ۱۰ درصد از سهام شخصی خود در تسلا را بفروشد یا خیر. بدیهی است که کاهش قیمت سهام تسلا میتواند برای بسیاری از سرمایهگذاران ناراحتکننده باشد؛ لذا بیتردید با گذر زمان شاهد طرح چنین ادعاهایی علیه رئیس کمپانی خواهیم بود.

در سال ۲۰۱۳ ایلان ماسک با ایدهای به نام هایپرلوپ به نام تغییر و تحول عظیم در صنعت حمل و نقل بود. در این میان افرادی که در کار فروش بیل و کلنگ برای استخراج طلا بودند، به ثروتی عظیم دست یافتند. با این حال، در «Zip2» تنش وجود داشت. اگر بیت کوین را طلای دیجیتال در نظر بگیریم که بسیاری از سرمایهگذاران به دنبال رسیدن به آن هستند، افرادی نیز وجود دارند که با راهاندازی پلتفرمهایی برای خریدوفروش این طلای دیجیتال به ثروت هنگفتی رسیدهاند.

عبارت معروفی در ادبیات مالی جهان وجود دارد که میگوید: «جایی که همه بهدنبال پیداکردن طلا هستند، تو بیل بفروش». سهام تسلا در سال جاری بیش از ۵۴ درصد افزایش یافت و ماسک را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرد و طبق برآورد فوربس، دارایی خالص او از ۲۷۵ میلیارد دلار فراتر رفته است. به راحتی میتوان گفت که اورتگا ثروتمندترین مرد در اروپاست. فقط به این دلیل که به نظر میرسید، میتوان معاملات خوبی در این حوزه انجام داد. این بدان معناست که FTX ممکن است قبل از بایننس، کوین بیس و کراکن به اولین صرافی بزرگی تبدیل شود که معاملات مشتقات ارزهای دیجیتال را در آمریکا ارائه میدهد. او مدعی است در اوج فعالیتهایشان در ژانویه ۲۰۱۸، روزانه ۲۵ میلیون دلار بیت کوین انتقال داده است.

در حالی که ایلان ماسک خود را پرچمدار دنیای اتومبیل می داند. او به دنیای ارزهای دیجیتال پا گذاشت، صرفاً به این دلیل که میدانست از این طریق ثروتمند میشود. او پس از فوت پدربزرگ و مادر خود، حالا به عنوان مالک برند لورئال، یکی از بزرگترین برندهای لوازم آرایشی در جهان شناخته میشود. در ادامه لیست میلیاردرهای جهان را بخوانید. اخیراً بنکمن فراید حضور در تلویزیون را نیز به برنامههای خود اضافه کرده و در آنجا درباره قیمت بیت کوین، مقررات و آینده داراییهای دیجیتال اظهارنظر میکند. چون در آن سالها تبوتاب اینترنت بالا گرفته بود، ایلان نمیخواست از این جریان عقب بماند؛ به همین خاطر تنها دو روز بعد از ورودش به استنفورد، آنجا را ترک کرد و دیگر هرگز برای تکمیل دورهاش باز نگشت.

از آنجا که مجوزهای لازم را برای فعالیت در حوزه بازار مشتقات ایالات متحده قوانین و مقررات سختگیرانهای دارد، بنکمن فراید کسبوکار خود را در هنگکنگ راهاندازی کرد. در نهایت بنکمن فراید ایده رسیدن به درجات بالای علم فیزیک را کنار گذاشت و بهدنبال کاری رفت که درآمدی در ابعادی جهانی داشته باشد. او در پاسخ به این سؤال که اگر روزی فکر کند میتواند با انجام کار دیگری مثلاً معاملات قراردادهای آتی آب پرتقال پول بیشتری به دست بیاورد، آیا ارزهای دیجیتال را کنار میگذارد یا خیر؛ بدون ذرهای تأمل پاسخ میدهد: بله حتماً این کار را میکنم! در کنار این توافق که بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و تسلا صورت گرفته است، این شرکت به دلیل عدم کنترل رفتار ایلان ماسک در توییتر و عدم بررسی توییتهای ارسالی ماسک به پرداخت جریمه متهم شده است.

دیری نگذشت تا مشخص شد که «PayPal»، مهمترین عنصر شرکت است. در ادامه خلاصهای از این گزارش جذاب را میخوانیم و با خصوصیات شخصی و سبک زندگی این میلیاردر جوان حوزه ارزهای دیجیتال آشنا میشویم؛ از گیاهخواربودنش تا اینکه هیچ اعتقادی به ارزهای دیجیتال ندارد و فقط برای کسب پول به این حوزه وارد شده است! به غیر از مارک زاکربرگ، هیچ کس در تاریخ با این سن و سال به چنین ثروتی دست نیافته است. مارک زاکربرگ موسس فیس بوک است که در سال 2004 یعنی زمانی که تنها نوزده سال داشت آن را تاسیس کرد.

به طور کلی میلیاردرهای جهان 8 تریلیون سرمایه دارند که 700 میلیارد از سال 2019 کمتر است. او به عنوان یکی از موفق ترین سرمایه گذاران در سراسر جهان شناخته میشود. ایلان بسیار زرنگ و درس خوان بود و در مدرسه به او خرخون میگفتند. ۲۲ میلیون دلار سهم ایلان بود که پس از فروش شرکت به وی پرداخت شد و او توانست تا قبل از ۳۰ سالگی به پول بزرگی دست یابد و میلیونر شود. این صرافی در ماه ژوئیه موفق به جذب سرمایه ۹۰۰ میلیون دلاری از شرکتهایی نظیر کوین بیس ونچرز (Coinbase Ventures) و سافت بنک (SoftBank) شد؛ سرمایهای که ارزشش پس از مدتی به ۱۸ میلیارد دلار رسید. در همین شرایط بود که بنکمن فراید تصمیم گرفت صرافی خودش را تأسیس کند.