10 بهترین CMS برای یک وب سایت موفق – سئو چیست؟

پس از سالها تجربه در زمینه طراحی سایت، بر آن شدیم تا یک سیستم یکپارچه، استاندارد و با هستهای مستحکم به نام سیستم مدیریت محتوای داتک (DOTECH CMS) طراحی و پیاده سازی نماییم. طراحی سایت در مشهد به صورت اختصاصی و انحصاری با سیستم مدیریت محتوای مبنی بر PHP یکی از خدمات متمایز شرکت رایا پارس می باشد که در بین سایر شرکت های طراحی سایت در مشهد این خدمات ارائه میشود. طراحی سایت در مشهد از دو بخش Front-end و Back-end تشکیل میشود.

این مسئله در DNN به خاطر خصوصیت “پوست اندازی” آن، که محتوا را از طراحی جدا میکند، وجود ندارد. برخلاف سیستم مدیریت جوملا که کاربر پسند نیست، ویرایش صفحات در DNN راحتتر است، بنابراین تغییرات محتوا را آسانتر و سریعتر از همیشه میکند. این نکته نیز بسیار مهم است چرا که اگر یک سایت به سرعت نتواند آپلود شود، کاربر نیز به خوبی نمیتواند با آن ارتباط برقرار کند، در نتیجه ترجیح میدهد که از سایت خرید نکند و وقت خود را به این صورت هدر ندهد. بهطورکلی، این نوع برنامهنویسی سمت کاربر را میگیرد و بیشتر با کاربر تعامل دارد.

بنابراین، بدیهی است که ویژگیهای DNN برای مدیریت محتوا بیشتر از وردپرس باشد. سیستم های مدیریت محتوا کار برنامه نویس ها را راحت تر کرده اند. با این حال، این اپلیکیشنهای پیشفرض اغلب برای یک برنامه نویس محدودیتهای بسیاری دارند و دلیل اصلی آن این است که تمامی اطلاعات موجود در موبایل را نمایش نمیدهند. شرایط استخدام برنامه نویس کامپیوتر چیست ؟ از کدام زبان برنامه نویسی شروع کنم ؟ همانطور که احتمالا از نام شاپیفای (به انگلیسی: Shopify) متوجه میشوید، یک بستر تجارت الکتریکی است که برای خردهفروشان آنلاین طراحی شده است.

درواقع یادگیری زبان HTML، نیاز شما برای ورود به دنیای طراحی قالب وبسایت و صفحات وب می باشد. بودن آن اشاره کرد، به شکلی که اکثر این گونه از وبسایت ها در کم تر از سه روز کاری قابل نصب واستفاده می باشند. وقتی هر نویسنده، ویرایشگر، عکاس و فیلمبرداری بتواند از یک پورتال سفارشی برای ایجاد محتوا استفاده کند، مدیریت محتوا بسیار آسانتر میشود. نرم افزاری تحت وب می باشد که توسط آن امکان مدیریت محتوا فراهم می شود.

وردپرس پلاگین و افزونه های فراوانی دارد که هر روز به تعداد آن ها نیز اضافه می شود. در هسته هر سی ام اسی داشبوردی برای مدیر سایت قرار دارد. در بسیاری از مواقع تعیین و پرداخت حقوق اعضای تیم تولید محتوا نیز به عهده مدیر است. DNN انتخاب خوبی برای وب سایتی است که در آن محتوا توسط بخش بازاریابی یا بخشهایی به جز بخش IT ایجاد میشود. علاوه بر این، در پایان دوره، به همه شرکت کنندگان مدرک نرم افزار برنامه نویسی کامپیوتر ارایه میشود که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و افراد دریافت کننده میتوانند از آن برای تسهیل روند یافتن شغل و فعالیت در رشته خود استفاده کنند.

شما می توانید روی تک تک جزئیات وب سایت خود نظارت داشته باشید و ترتیبی بدهید که همه موارد طبق نظر خودتان طراحی شوند. اصل های امنیتی، گرافیکی، رنکینگ ها در موتور های جستجو و بقیه ی موارد موثر باشد. با یادگیری وردپرس میتوانید در عرض چند ساعت با پرداخت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان یک وبسایت کامل راه اندازی نمایید. با مراجعه به هرکدام از این سایت ها می توانید آخرین نسخه سیستم مدیریت محتوای مذکور را تهیه نمایید. در واقع، این شرکت محصولات یا خدمات خود را راه اندازی می کند، اما وب سایت آن همه چیز درباره عملکرد تجاری، اخبار شرکت، کارکنان و مسئولیت اجتماعی است.

وردپرس در میان رقبای خود بیشترین سهم از بازار را دارد. جوملا یکی دیگر از سیستمهای مدیریت محتوایی است که بیشتر اوقات اسم آن شنیده میشود. به عنوان مثال بعد از طراحی سایت موسسه خیریه تحقیقات نشان داد آمار بازدید و کمک های مردمی در ایام شهادت و اعیاد بسیار بیشتر است شما با هوشمندی، به کارگیری گرافیک و دسترسی آسان میتوانید کاربران فضای مجازی را به بازدید کنندگان دائمی خود تبدیل کنید. هدف از این چالشهایی که برای شما قرار داده میشود این است که مهارتهای برنامهنویسی خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید و یا اینکه بهصورت کامل و از ابتدا این مهارت را کاملاً اصولی و کاربردی یاد بگیرید.

سامانهٔ مدیریت محتوا (به انگلیسی: Content Management System و به اختصار: CMS)، برنامهای است که با بهرهگیری از بانک اطلاعاتی امکان ویرایش، انتشار، و مدیریت دادهها را – بدون نیاز به برنامهنویسی – فراهم میکند. برای این که مدیریت محتوا اثربخش و موثر باشد، لازم است که از چند فرآیند و استراتژی استفاده کنید. یک سی ام اس به شما این امکان را میدهد که بدون درک هیچ کدی (حداقل برای اکثر آنها) به راحتی یک وب سایت فوقالعاده ایجاد کنید. بدون شک، با پیشرفت سریع تکنولوژی، بهترین سی ام اس (cms) ها به شما کمک میکنند کارهای بیشتری انجام دهید.

در ادامه ویژگیهای دیگر بهترین سی ام اس (cms) سال، دات نت نیوک را بررسی خواهیم کرد. در ادامه به بررسی این موارد میپردازیم. در حالت ایده آل و با بهترین سی ام اس (cms) ها، شما میبتوانید تصاویر، فیلمها، دکمههای call to action و موارد دیگر را اضافه کنید و تنظیمات مورد نیاز خود را روی آنها اعمال کنید. تاثیرات سئو بلند مدت است و شما مداوم میتوانید سایت خود را بهینه سازی کنید؛ در حالیکه اثر تبلیغات سریعا از بین خواهد رفت. CONTENT IS KING. محتوای سایت شما باید جدید باشد و از تاریخ های انتشار شما مدت زمان زیادی نگذشته باشد.

این زبان نه تنها توانسته است جایگزین بهتری برای Objective-C فراهم کند، بلکه برای بسیاری از چالش هایی که برنامه نویسان در سالهای آینده با آنها مواجه خواهند بود هم مناسب می باشد. با طراحی سایت با وردپرس به سادگی می توانیم یک سایت راه اندازی کنیم. چارچوب خدمات این سی ام اس و طراحی بصری که در CSS وجود دارد، مبتنی بر API وب است. بعد از آن بررسی کنید که آیا سی ام اس شما ویژگیهای پیشرفته SEO را ارائه میدهد. ابتدا باید بررسی کنید که خود پلتفرم سئو فرندلی باشد. ممکن است در شرکتتان نویسندگان مسئول ایجاد پیش نویسها باشند و ویراستاران مسئول بررسی این پیش نویسها.

در هر صفحه کاربران باید بتوانند بهراحتی به هر آنچه ممکن است در وبسایت شما وجود داشته باشد بهراحتی دست پیدا کنند.بهمنظور کم کردن استفاده از دکمه اسکرول (لغزاننده) میتوان یک منوی ثابت نیز تهیه نمود که با استفاده از دکمه لغزاننده جابهجا نشود. رابط کاربری این سیستم بسیار راحت است و شما با کشیدن و رها کردن خیلی راحت میتوانید سایت خود را سفارشی کنید.

هنگامی طراحی سایت خود باید به این فکر کنید که تمامی اقداماتی که قرار است پیاده سازی شوند، مرتبط با پروسه برندینگ شما هستند. با فراگیرتر شدن وردپرس، توسعه دهندگان، قالب ها و افزونه های بسیار حرفه ای تری را برای وردپرس طراحی کردند تا بسیاری دیگر از کسب و کارهای متوسط و بزرگ نیز بتوانند از سیستم مدیریت محتوای cms وردپرس استفاده کنند. فایروال داخلی میتواند از برخی از تهدیدهای سمت نرم افزار شامل XSS, SQLi, RFI, LFI, User Agent جلوگیری کنند .