39 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

با توجه به اهمیت موضوع، به تعریف اجزاء و عوامل حسابداری صنعتی هم پرداخته می شود. 1. دستمزد مستقیم دستمزدی است که بابت کاری پرداخته می شود که مستقیم صرف تبدیل مواد اولیه به کالای ساخته شده انجام میشود. به این اقدامات انجام شده عملیات اجرایی ثبت گفته می شود.

هزینههای تجاری: هزینههایی هستند که بخشهای غیر تولیدی مانند بخش اداری، بخش توزیع و فروش و سایر قسمتها ایجاد میشوند و به این هزینهها، هزینههای عملیاتی نیز گفته میشود. محمود محمودزاده – معاون وزیر راه و شهرسازی – ضمن اشاره به موضوع مذکور گفته است: از پروژههای (نهضت ملی مسکن) که قبلا شروع شدند و عملیات اجرایی آنها در حال انجام است بخشی طی ماههای آتی قابلیت بهرهبرداری و تحویل به متقاضیان را خواهند داشت که با پیشرفت زمان جزئیات آن اعلام خواهد شد.

نورنیوزـگروه اقتصاد: رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در آیین آغاز ساخت 209 هزار مسکن نهضت ملی مسکن با حضور معاون وزارت راه و شهرسازی در ساختمان دادمان، اظهار کرد: عملیات ساخت واحدهای نهضت ملی آغاز شده است و بهزودی گام بعدی برای 2 میلیون واحد دیگر برداشته میشود. 1. واحدهای تولیدی: واحدهایی هستند که در ساخت و تولید محصول و یا ارائهی خدمت مستقیماً نقش دارند و تمام فعالیتهای تولیدی یا خدماتی کارگاه در این بخشها صورت میگیرد.

فقط آن قسمت هزینههای ساخت به محصولات منظور میگردد که مستقیماً با حجم تولید تغییر مینماید.

در یک کسب و کار تولیدی تمام کارخانه، یک قسمت از آن یا یک سطح خاص از پروسهی تولید بوده و در کسب و کارهای خدماتی می تواند یک فروشگاه، یا تعدادی از شعبات در یک ناحیه باشد. سرعت عمل و دقت کار بخش جدا نشدنی هر شغل می باشد که در قسمت تمیزی و نظافت استفاده از زمان کمتر اما کیفیت بالاتر مورد توجه همگان بوده بنابراین جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی جایگزینی مناسب برای عملکرد بهتر با کیفیت بالاتر می باشد.

هزینه ای که برای یک قرارداد یا تصمیم خاص پیش بینی شده است. این هزینهها به دلیل ارتباط مستقیم با تولید و مشخص بودن آن در کالای تولید شده یا ارتباط با مرحله ای از تولید، هزینه مستقیم نامیده میشوند. در ادامه شرایط و ضوابط ارائه شده را مطالعه کرده و در صورت دارا بودن تمام شرایط بر روی گزینه “متن بالا را مطالعه کرده و می پذیرم” کلیک کنید.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال، در سامانه ملی ثمن نهضت مسکن، از ساعت 12 امروز، مورخ 20 دی ماه 1400، آغاز می شود. فرایند ثبت نام در سامانه ملی نهضت مسکن ۱۴۰۰ آغاز شده است. شرط دوم آن است که ثبت نام کننده سامانه ملی نهضت مسکن (سایت ثمن)، متاهل و یا سرپرست خانوار باشد؛ البته امکان ثبت نام بانوان خودسرپرست بالای 35 سال، مردان مجرد، به شرط ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر ازدواج تا تاریخ تحویل مسکن، نخبگان علمی و معلولین جسمی و حرکتی از استثنائات این شرط می باشد.

ثالثاً- اینکه برخلاف نص صریح ماده 51 قانون اجرای احکام، ششدانگ ملک موکل که 000/000/500/7 ریال در زمان کارشناسی(23/9/83 ) ارزش داشته است، بابت 000/000/000/1 ریال بدهی (یعنی کمتر از ارزش یک دانگ ملک) توقیف می شود، (نقض یک مقرره آمره و مؤثر از نظر قانونگذار) و سپس در جلسة دوم مزایده در تاریخ 11/8/84 (یعنی حدوداً یکسال پس از کارشناسی) به مبلغ 000/000/000/3 ریال فروخته می شود، که این اقدام نیز نتیجه همین گونه تفسیرهای مخالف موازین قانونی و شرعی از ماده 131 قانون اجرای احکام است، (نقض مقرره دوم) آیا می توان نقض آشکار اصولی ترین مقررات اجرای احکام را، غیرموثر تلقی نمود؟

کلیپ تصویری زیر این پیشرفت را تا تاریخ تیر ماه ۱۴۰۰ نشان می دهد. آنها می بایست در مورد کنترل هزینهها از بهای مواد اولیه خود آمار دقیقی را داشته باشند تا بتوانند تسلط بیشتری در تعیین قیمت منطقی و معقولانه کالاها پیدا کرده و همچنین با ارزیابی بهای تمام شده مواد اولیه در راستای تولید، تصمیمهای معقولانه و دقیق تری بگیرد. احراز شرایط متقاضیان ثبت نام در سایت ملی ثمن نهضت مسکن 1400 نیز منوط به ارائه مداکی می باشد که در سایت سمن تعیین شده است.

یکی از اصلی ترین اهداف حسابداری صنعتی تفکیک درآمد و هزینه و محاسبات سود و زیان ناشی از آنها است و حسابداری صنعتی در جهت کاهش هزینهها به تحلیل عناصر تشکیل دهنده یک محصول می پردازد و اطلاعات دقیقی از هزینههای هر مرحله از تولید یک محصول به طور مشخص تعیین می کند. در روش هزینه یابی مستقیم، دستمزد مستقیم سربار ساخت جزء یکی از هزینههای متغیر تولیدی می باشد.

لازم به ذکر است بهای تمام شده میتواند هزینههایی باشد که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در ساخت و تولید کالا نقش داشته باشد. محکوم له میتواند مثل سایرین در خرید شرکت نماید، ولی ارزیابان و دادورزها (مامورین اجرا) و سایر اشخاصی که مباشر امر فروش هستند همچنین اقرباء نسبی و سببی آنان تا درجه سوم نمیتوانند در خرید شرکت کنند. مرحله سوم به ثبت مشخصات فردی اختصاص دارد.

بدین معنا برای دهکهای اول تا سوم با پایینترین قیمت ممکن با ۵ درصد سود تسهیلات پرداخت میشود.

افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران در گفتوگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تمام پروژههای محلی و منطقهای شهر تهران تا پایان امسال به اتمام میرسد. معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گام دولت برای تامین مسکن دهکهای پایین و متوسط درآمدی است، گفت: با رونق تولید مسکن علاوه بر تامین مسکن مورد استطاعت مردم، مشاغل و صنایع مختلف در کشور به جریان میافتد.